Jak Rex našel nový domov

29. dubna 2011

Dobrý den, popíšu vám do "Hafíků" jeden psí osud, možná že někomu jednou pomůže v nelehkém rozhodování.

 

Po krátké vážné nemoci náhle zemřel vlčáku Rexovi jeho jediný páníček. Rex s ním prožíval celý život (asi 11 let) , jeho důležitým úkolem bylo hlídat dům a zahradu. Protože je velký, silný a odvážný, dělal tuto práci s plným nasazením. Páníček ho měl proto rád, a staral se o něj dobře. I když nelehával v teple na gauči, nedostával mlsky a nechodil na vycházky -vedl spokojený život. Několikrát do roka bylo veseleji, to když přijížděli "mladí" na návštěvu či na prázdniny. To pak si užíval i společnost dětí a více pozornosti. Když páníčka nemoc začala trápit, postupně se zbavil králíků, slepic i práce na zahradě. Rexe ale samozřejmě dát pryč neplánoval, to byl jeho parťák do nepohody. Náhle ho odvezli do nemocnice.O psa se zatím postarali hodní sousedé. Dostával žrádlo, vodu, na pohlazení a popovídání ale moc času nezbývalo. Uběhly jen dva týdny, a Rex osiřel. Nastal smutný čas pro všechny pozůstalé - a bylo třeba urychleně také řešit, "kam s ním". Pro Rexe to dopadlo dobře, protože bez velkého rozmýšlení padlo rozhodnutí, že se postěhuje. Čekala ho cesta do nového domova (přes 100 km), ve kterém na něj čekali jeho staří známí, "mladí". I když předtím nikdy v autě nejel, i když byl starý, hluchý, dosti zanedbaný a páchnul - přesto nikdo neuvažoval, že se ho zbaví.

 


Domov nyní znamená domek se zahradou, a tak Rex zase může hlídat a být důležitý. Vyřešilo se jeho bydlení (je plot spolehlivý? kde bude spát?), dostal mnohem lepší krmení, mezi dětmi omládnul. Vyměnil kožich a je hebký a chundelatý. Z tlamy mu přestalo páchnout. Celý pookřál. Toseví, že zahrádka dostává zabrat.Občas ho nový páníček utahá na pořádné procházce. Po půl roce soužití je spokojenost na obou stranách. Rex má zasloužené hezké stáří - ale do starého železa ještě nechce! Život ho stále těší.
Kéž by takový osud mohlo mít co nejvíc pejsků, kterým páníčci zemřeli. A kéž noví majitelé získají oddanou psí dušičku.


Zapsal: Black

P.S. Škoda, že se mnou se Rex kamarádit nechce. Je na mě pořádně "vostrej" a na svém území mě nestrpí. Ať to bylo ve starém, nebo i nyní v novém domově.

 

Přidáno: 68 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?