Jak s kočkou přežít Silvestr

28. prosince 2009

Zakončení starého roku a vstup do roku nového je spojen s bouřlivými oslavami, které se konají snad po celé republice - ve městech i na vsích. Přesně o půlnoci začíná pro všechna zvířata neskutečné utrpení, a to silvestrovské ohňostroje. Proto je nutné dobře zabezpečit naše příbytky. Kočkám hluk jednoznačně škodí. Nemají rády ani hlučné rodinné sešlosti, které o vánočních svátcích pořádáme.

Zabraňte kočce vyrazit ven

Pokud vaše kočky chodí ven dle libosti, na Silvestra si je ohlídejte. Večer už je radši ven nepouštějte, aby se stihly do půlnoci vrátit domů. Pokud chováte kočku v bytě a chodíte s ní na pravidelné procházky, tu silvestrovskou raději vynechejte. Osobně znám i některé blázny, kteří si s pyrotechnikou hrají celý den. Nejen, že vylekají mě, ale zároveň vystresují i mou kočku. Sedí na vnitřním parapetu, kouká vykuleně z okna ven. Případně se utíká schovat pod stůl. Má citlivá ouška, slyší vše, co se kde šustne. V místnosti vnímá daleko více zvuků než my lidé.

 

Některé kočky leží spokojeně v křesle. Za dveřmi pokoje s nimi žádná rána ani nehne. Kočky se tedy na Silvestra chovají zcela individuálně a nevyzpytatelně. Je-li kočka jeden rok klidná, neznamená to, že bude klidná i rok příští.

 

Zvíře ani zbytečně nedrážděte a neprovokujte. Pokud zaběhne za skříň, nechte ho v klidu usoudit, kdy je venku bezpečno.

 

Sedativa - ano či ne

Máte strach, že vaše kočka Silvestr nezvládne? Navštivte veterináře, který vám pro ni dá nějaké uklidňující léky. Určitě ji bez domluvy s ním nepodávejte léky určené pro lidi. Lepší je kočku uložit na klidné místo v bytě a nechat ji tam prospat celou noc, pokud nic nenamítá.

 

Kočičí strava

O Silvestru platí to samé, co o vánočních svátcích. Doma máme velké množství jídla nevhodného pro kočky - cukroví od Vánoc, chlebíčky a další silvestrovské pochoutky. Naše mazlíčky jich raději ušetříme. Místo toho jim nasypeme plnou misku kvalitních granulí a necháme je křoupat. Přece jenom, hladová kočka se vystresuje rychleji než ta s plným bříškem.

 

Kočka versus pes

Kočky snášejí silvestrovské oslavy podstatně lépe než psi. U psa hrozí nebezpečí, že se vyleká, uteče a vy nakonec budete na Nový rok smutně obcházet útulky. Může napáchat škody v bytě - rozkousat sedačku, předložku před vanou či kabel u počítače. Kočka, která zná svůj revír, se může někde schovat a druhý den se vrátí domů. Navíc psi vám svým štěkotem mohou znepříjemnit celý večer. Kočky přece jen naříkají tišeji.

 

Den po Silvestru

Nejlepší, co můžete hned z rána na Nový rok udělat, je projít celý kočičí revír nebo alespoň místa, na která kočka pravidelně chodí - dvůr, zahrada, náves. Tím se ujistíte, že tam není žádná nevybuchlá rachejtle, petarda či střepy, o které by si kočka mohla pořezat tlapky.

 

Autorka: Lucie Kocábková

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?