Jak se Gino naučil hlásit požáry

1. března 2012

Víte, co se stane, když necháte hrnec s jídlem na zapnuté plotýnce a odjedete? Udám jeden konkrétní případ. Pokud tak teda učiníte a necháte hrnec na plotýnce, která hřeje třeba na čtyřku, nejprve se nestane nic. Teda nic špatného. Jídlo se hezky uvaří.

 

 

Chyba nastane, když se v této chvíli nevrátíte a nezastavíte to. Voda v hrnci se vypaří a jídlo se začne připalovat. A z milého hrnce se začne brzy valit černý dým. A tento dým se povalí do bytu a otevřenou větračkou vtrhne do ulice. A na ulici je chodec.

 

Vždy je tam nějaký. Nebo chodkyně. Netrvá to dlouho a na hasičské stanici se rozdrnčí telefon. Hoří. A tady se nacházíme v nejakčnější části příběhu. Z hrnce se hezky valí kouř a pod domem skřípají brzdy hasičského vozu. Psi se vzdávají obrany domu a zdrhají co nejdál na zahradu to lze a pak pod plot a ještě dál.

 

Hasiči rozrazí domovní dveře, vyběhnou do bytu a vypnou sporák. Hrnec dají pod vodu. A pak si sbalí hadice a jedou pryč. Tato událost má nejméně tři následky: placení požárního výjezdu, úklid celého bytu, praní všeho, co vyprat lze, a v psím mozku vznikla nová informace: kouř znamená nebezpečí, hasiče a strach.

 

Gino usoudil, že rodinu je třeba chránit nejen před cizinci, ale i před nebezpečím, co přichází s kouřem. A podle toho i jednal. Když v zimě lidé naházeli do kotle vše, co šlo, aby se zahřáli a inverze nedovolila kouři zmizet v atmosféře, byl tu Gino, který se snažil dostat do bytu a upozornit nás na kouř.

 

Když z kamen uniklo trochu kouře, byl tu Gino a vyháněl lidi z místnosti. A když někde skutečně něco chytlo, byl tu Gino aby nás vzbudil dřív, než to učiní požární siréna na kostele.

 

Trvalo několik let, než spousta planých poplachů přesvědčila Gina, že kouř nemusí vždy znamenat nebezpečí. Takže než necháte hrnec s jídlem na zapnuté plotýnce, rozmyslete si, co to může způsobit!

 

 

 

 

Přidáno: 46 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?