Jak se k nám dostal Donny?

16. července 2016

Donny se k nám dostal dne 21.3.2015. Než začnu psát,tak Vám napíšu jaký byl důvod toho,že při počtu 12 psů jsem chtěla 13. Před Donnym jsem měla dva pejsky,kteří mi postupně během dvou měsíců zemřeli. Pro mě to byl šok a nedokázala jsem se s jejich odchodem vyrovnat. Ještě teď na ně vzpomínám a pořád zůstali v mém srdíčku. Kačenka a Lulíček.

Donny byl na bazoši jako dvou a půl léty pes temperamentní povahy s tím, že potřebuje tvrdou ruku. Už na něj nebyl čas a Donny strádal v kotci u koní. Půl roku tam byl. Ale už se ho balí a musel pryč. Po domluvě s jeho majitelem sme se rozhodli,že i přes to co bude následovat, že si ho prostě vezmeme. Mira byl moc hodný a Donnyho nám dovezl přes 300km i s jeho obojky, hračkami... Donny si musel zvyknout na režim co měl u nás. Půl roku mu trvalo než chodil mezi smečku bez náhubku. Prvních pár dní bylo hrozných. Někdy jsem si myslela,že o něj přijdu. Že ho budu muset dát kvůli jeho chování pryč. Donny byl nezvladatelný a těžko se podřizoval i mě. Měl problém venku se psy. Ale lidi stále miloval. Brávala jsem ho na dlouhé procházky a vyběhat do polí. Pár měsíců musel být zavřený v kotci,kvůli bezpečnosti. Donny na to byl zvyklí a choval se vzorně. No jasně, bylo mi ho líto,ale pokud chtěl zůstat,tak musel podstoupit toto. Chodila jsem ho každé ráno vyblbnout na zahradu. Vařila jsem mu maso a cvičila jsem ho.

Začal chápat co po něm chci. Disciplína se zvětšovala a pomalu jsem ho zvykala na pobyt s ostatními psy ve smečce. Donny se začal rychle spravovat. Nosil koš,ale nijak ho to neomezovalo. Po prvé když byl moc hodný a se psy se snesl,tak jsem mu koš na vždy sundala. Donny se spravil na tolik,že nemusel být zavřený ani nosit koš. My jsme pokročili vpřed. Od začátku až po sem trvalo cca přes 7 měsíců. Donny byl konečně volný a se psy se snesl. Nic nedělal. A také se změnil postoj i k podřízení se ke mě. Vrčel při krmení. Nedokázal pochopit,že já jsem pán. Že on bude poslouchat mě. Je strašně mohutný a má obrovskou sílu,ale já jsem se ho nebála. I tohle jsem z něho dokázala dostat. Ale stálo to čas, trpělivost a hlavně důslednost.

Dnes jé to miláček rodiny. Takové padesáti-pěti kolové miminko :). Milujeme ho a já jsem nejšťastnější člověk na zemi :) protože mám Donnyho. Jezdíme s polu autobusem. Chodíme plavat,cvičit,na dlouhé procházky plné dobrodružství. Pořád máme co pylovat,ale náš vztah je na dobré cestě. Od začátku jsem v něho věřila,že to zvládne a on to dal. Celou tuto cestu dal a jsem na něho nesmírně pyšná! :)

 

Uděleno: 80 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?