Jak se ke mě dostala Šerča?

8. září 2010

Už když jsem byla domá sme doma měli pejsky Aljašské malamuty ale ti byli venku zvyklí v boudě a já jsem toužila po nějakém malém pejskovi (jorkšírovi) který by mohl do domu.

Když mi bylo asi 6 let tak si teta vzali z Olomouckého útulku malou tříbarevnou fenku jménem Šery. Hnedka první den co ji měli jsme se k nim jeli podívat a já sem věděla že už nechci jorkšíra ale Šerču. No a asi po třech měsícech se moje přání splnilo: Někdy dopoledne mamce zazvonil telefon, když ho položila ptala se mě jestli chceme Šerču (mamce stejnak byla moje odpověď jasná už předem :-))

 

Já sem samozřejmě hnedka řekla že chceme ale vůbec sem to nějak nechápala (když všichni u tety mají Šerču za ty 3 měsíce tak rádi tak jak to že ji nám chcou dát?. Mamka mi ale řekla že u Míši (mojí sestřenice) se objevilo že je alergická na psi a tak Šerču musijou dát pryč. (Před Šerčou měli psa venku ale ten Míše nevadil ale byla zrovna zima a Šerču-malýho pejska zvyklýho ležet hezky doma na koberci by asi těžko dali v té zimě ven.

 

Takže moje přání se mi splnilo a měli jsme doma Šerču-malou,praštěnou a uskákanou fenku. V té době jsme měli ještě 3 Aljašský malamuty- 2 feny a jednoho psa. Pes se jménem Yukon (čte se Jukon) měl Šerču hrozně rád a to Šerča na něho byla někdy hodně hnusná! (No popravdě řečeno kterej pes by vydržel Šerču nekousnout když u dělá takový věci jako třeba: když běžel s kopce tak se mu zahryzla do jeho chlupatýho ocasu a letěla za ním-skakála po něm furt no prostě ho zlobila jak se dalo :-D. Ale ty dvě feny by ji asi roztrhali takže s těma sme ji nesměli vůbec pouštět dohromady.

 

Potom přišel čas stěhování z rodinného domku s velkou zahradou do bytovky. Šerča se stěhovalo s náma-malamuti zůstali tátovi. Byla bych hrozně ráda kdyby sme si ssebou mohli vzít aspoń Yukonka ale nešlo to :-(. Ale postupně se s "malé uštěkané fenky" stávala fenuška chytrá a pomalu se přestávala bát lidí i když teďka se taky ještě nějakých lidí bojí tak se o hodně zlepšila. A k tomu nám pomohli hlavně lidi na cvičáku agility, na který jsme začli chodit až když ěrče byli 4 roky ale i tak jezdíme na závody dostali jsme se do SA2 a teďka v jejich 9 letech budeme běhat spíš tak rekreačně ale doufám že budem běhat ještě hodně dlouho!

 

Přidáno: 50 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?