Jak se Kentík ztratil a zase našel, aneb zkažený Silvestr a šťastný Nový rok 2011

20. ledna 2012

Vloni, vlastně už předloni, nám Kentík připravil perný den a zrovínka na Silvesta. To bylo tak: Přijela jsem k našim na chalupu, abych se svojí sestrou - paničkou Kenta - a s našimi rodiči strávila příjemné loučení se starým rokem a uvítala ten nový.

 

 

Jenže se tak nestalo. Ráno, jako vždy, pustili Kenta oběhnout vesnici, která čítá deset chalup, a pozdravit se s kamarády. Jenže ten uličník se zapomněl vrátit! Čekali jsme docela dlouho, protože Kentík má ve zvyku doprovodit naší sousedku i s jejím psem na pravidelné projíždce na běžkách, ale on stále nikde! A tak se ho vydala Jarka hledat.

 

Obešla všechny chalupy, všude se na milého Kentíka vyptávala, ale on se nikde ani neukázal! Obešla všechna místa, kam spolu normálně chodí a kde to Kent zná, pro vodu do studánky, do lesíka za chalupou na houby atd. A nic! Tak jsme začali vzpomínat, kde ještě by mohl být. Mámina nás krotila, prý je mu teprve rok a určitě by nikam, kde to nezná, nešel.

 

Po obědě jsem to už nevydržela, naložila jsem ségru do auta a začaly jsme spolu objíždět okolní vesnice, vyptávat se lidí, dětí, hulákaly jsme z otevřených okýnek a hvízdaly na píšťalku. Nic to nebylo platné, Kent jako by se propadl do země. A začalo to být vážné. Co když ho někdo, blba důvěřivého, naložil do auta a odvezl, nebo mohl někde v lese narazit na myslivce a ten ho střelil jako škodnou.

 

V dálce jsme totiž slyšely střelbu, nebo ho mohl někdo přejet, třeba narazil na stopu zajíce, zapomněl se a teď neví, kde je a nedokáže se dostat domů. No scénářů bylo nabíledni hned několik a ani jeden se nám nechtěl líbit, normálně už by byl přece dávno zpátky! Řeknu vám, nebylo nám dobře ani jedné! Vrátily jsme se do chalupy s nepořízenou a přemýšlely, co dál.

 

Na počítači jsme vyhotovily letáky, že je v pondělí ráno rozvezeme po celém okolí, na zastávky, na policii, na obecní úřady. Jarka ani nemohla večeřet a raději se uklidila do podkroví, aby nám nekazila večer, ale ten byl stejně ve znamení tuláka Kenta.

 

Druhý den nám zavolala švagrová Peťulka, aby nám popřála a tak jsme jí všechno vypověděli, a ona, holka šikovná, hned po obědě sedla k počítači a zkusila se podívat na "našel se", na Googlu, jestli naopak někdo nedal inzerát, že má našeho milého hňupíka, a co myslíte, dal!

 

Byl ve vesnici vzdálené 8 km od nás! Hned jsme pána kontaktovaly a pro miláčka ujížděly! A víte, jak to bylo? Ráno, na Nový rok, pustil pán na zahradu svoje psy a ti ho vyčmuchali ve své boudě, na zahradě, kam se milý Kentík schoval, když byl unavený a vyčerpaný z veliké prochajdy. Dostal napapat, nabumbat a když jsme si pro něj večer, podotýkám pozdě večer, bylo už po půl jedenácté, přijely, tak okupoval pánovi postel!

 

Pán sám měl velkého labradora a tříměsíční štěně bígla! Kentovi se tam asi hodně líbilo, protože nás sice vítal, ale takovým stylem jako "a nechtěli byste přijet až ráno, teď jsem už ospalý", ale kdepak, Jarka ho čapla a vedla si ho do auta, pánovi jsme moc poděkovaly a doplnily to lahvinkou.

 

A Kentík? Má smůlu, už si na něj dáváme velikánskej pozor, aby se náhodou nerozhodl, že si udělá sólový výlet ještě o pár kilometrů dál. Už je přece jenom starší a má pro strach uděláno!

 

 

 

Přidáno: 80 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?