Jak se Mikeš ochočil

21. ledna 2011

Byl jako stín, jen se mihnul a byl pryč. Říkali jsme mu Stříbňák, vídali ho na krmítku našich venkovních koček a na balících slámy, když se vyhříval za stodolou. Skoro nepostřehnutelný mourovatý kocour. Nikdy si nepřišel pro pohlazení, ba ani pro takové lákadlo, jakým je pro kočky kus masa. Úplná divočina. V létě před dvěma roky se ale pustil do výchovy letních koťat naší kočky jménem Strakatá. Nesnadný úkol. Koťátka byla čtyři - strakaté jako jeho maminka, rezatě plavý Benýsek, černočerná Čertíková a rezavobílý Matýsek, Mikešova možná ani nebyla. Jenže Mikeš se staral. Zatímco Strakatá lítala po polích a lovila myšky, Mikeš hlídal drobotinu. Docela by uhlídal, kdyby zlá choroba, která sklátila mnohem víc koček ve vsi, nevzala taky strakaté koťátko. Tak mu zůstaly na hrbu mrňousi tři.

Jenže s Mikešem, asi tulákem, který přišel bůhvíodkud, bylo tou dobou už zle. Pořád se staral, ale už to nebyl ten krásný Stříbrňák, tělo jak hruška, kožich utahaný, selhávaly mu ledviny. Ještě chvíli, a odešel by za strakatým koťátkem. V tu chvíli si ale Mikeš vzpomněl, že byl jako prtě taky všemi (i lidmi) milovaným koťátkem, a přišel si pro pomoc. Pan doktor na veterině už nevěřil, že Mikeš přežije, selhávaly mu ledviny. Ale Mikeš měl úkol: postarat se o zbylá koťátka. A přežil. Dneska se poflakuje v chalupě, občas napomene Matýska a Čertíkovou, sprdne kocoura Zrzka a když vypadne na chvíli ven (dlouho už tam zůstávat nesmí), zdraví se radostně s divokou Strakatou a plachým Benýskem.


Mikeš, ochočený proměněný Mikeš, je pro nás nadějí, že jednou i divocí Strakatá a Benýs zapomenou, že by se měli bát lidí - a plné misky, kterou mívají každý večer, zvláště teď v mrazech, na zápraží. Mikeš a dalších osm ochočených kočičáků se totiž tou dobou hřejí u kamen. Povídají si. To jen pro nás lidi zůstane Mikešovo mládí tajemstvím, naše kočky, ty už jistě vědí. Možná ten Mikešův příběh pěkně od začátku zná i štěňátko Alík Škubánek... S kočkami je totiž jedna ruka - co to povídám - jedna tlapka. :-)

 

Přidáno 45 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?