Jak se pozná správný koňák?

4. června 2016

Sláma trčí nejen z bot ale i z vlasů, vzduchem se neustále vznáší odér stájí a hnoje a jediné pořádné téma, o kterém se s ním můžete bavit, jsou koně. Aneb – vítejte ve světě koňáků!

Krásně voní stopy koní

Obvykle poznáte koňáka po čuchu! Ti, co mají vlastní koně a ráno je jdou vypustit nebo jim vykydat, ještě před tím, než započnou pracovní koloběh, jsou zaručeně cítit koninou! Z vlasů, z bot i z úsměvu. Máte-li citlivého psa, neomylně půjde po koňské stopě, jakmile se objeví takový pravý koňák!

 

Money, Money, Money… Koňáci jsou tak trochu bez peněz

Dalším vodítkem je také rozvržení bankovního konta – správný koňák je tak trochu pořád bez peněz, inu koník není levný. To chce pořád něco – tu nové rajtky, tu se přetrhne karabina, tu se ošoupou hřebla, dojde seno, pořád nějaký nájem (za ustájení, za pastvinu), za podkováře, nakonec zjistí, že by nebylo marné nové sedlo nebo třeba další kůň a jedeme na novo…

 

Hovory o tom, jak je důležité míti koně

V neposlední řadě poznáte osobu-koňomila také podle toho, že se s ní jen těžko navazují konverzace na běžné, světské záležitosti. Základem, který je třeba probrat, jsou blížící se závody, kauza tyrana koní z vedlejší vesnice, pokroky, jaké se svou kobylkou zvládá v kruhu nebo ta krásná uzdečka, kterou viděl a musí mít. Takový pravý koňák…

 

Na detailech stojí svět

A především jde o detaily! Koňáci jsou vesměs puntičkáři. I když toho mají hodně a pořád něco nestíhají, ve stáji jsou věci srovnané, jejich domov je vyzdobený pečlivě srovnanými trofejemi, na každé zdi jsou alespoň tři koňské obrázky, nad postelí visí podkova…Koneckonců i tapeta na ploše nejspíše zahrnuje jejich oře a vyzvánění v mobilu zní – no opravdu – jako kůň!

 

A jak byste identifikovali koňáka vy? Jaké máte zkušenosti s tímto typem lidí? Nebo se sami poznáváte? Napište nám!

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?