Jak se připravit na Silvestrovskou oslavu

29. prosince 2014

Blíží se ohňostroje, nadšené očekávání, co přinese nový rok a horečné uvažování, co si dát za předsevzetí a jak jej splnit. Chvění kolem žaludku sílí. Jak zajistit, aby se nerozechvěla pod petardovou oblohou i vaše kočka? Připravte jí poklidný a spokojený vstup do dalšího kalendářního roku.

Zásada jedna pro kočky o Silvestru

V domě panuje čilý rozruch, napětí a lehká nervozita. Vaše kočka to cítí. Měli byste jí zajistit poklidné místo, na které je zvyklá. Rozhodně ji nevyhazujte ven. Pokud je celoročně zvyklá běhat venku, zavřete ji na silvestrovskou noc alespoň do sklepa nebo na chodbu. Když nebude v klidném prostředí, až ohňostroje propuknou, mohla by ublížit sobě i vám a v nejhorším případě se ztratit!

 

Kočka flegmatik nebo cholerik?

Jsou kočky, které střelbu zbraní, výfuků a petard nijak neřeší, roztáhnou se na radiátory a nasadí výraz bohorovného klidu. Ne všechny jsou ale takovými flegmatiky. Pokud je vaše kočka ve výrazném, viditelném stresu, můžete si předem u svého veterináře zajistit přípravky se sedativními účinky. Rozhodně nepodávejte lidská sedativa, kočičí resorpční systém neobsahuje tytéž enzymy jako u lidí, a většinu našich nebo psích léků nejsou kočky schopné vstřebat a uhynou. Sedativa pro kočky seženete u svého veterináře, pořizovací cena začíná kolem sto korun.

 

Když už se to pokazí

Vzhledem k všeobecnému shonu se samozřejmě může stát, že vám kočka uteče někam do neznáma. Kočky jsou chytré a svéhlavé, s největší pravděpodobností zaleze na pro ni bezpečné místo, kde přečká do rána. Hledat ji v jednu v noci, když je maximálně vystresovaná a za zvuku doznívajících petard, je zbytečné. Pokud vám kočka uteče, podejte o tom následující ráno inzerát na všechny veterinární ordinace v okolí a obvolejte útulky. Teprve pak je vhodné vyrazit na osobní pátrací akci, ačkoliv nejspíše se kočka během dopoledne vrátí sama. Pokud by se přihodilo vaší kočce nějaké zranění, většina veterinářů už ví, jak to na konci roku chodí a jsou připraveni v maximální pohotovosti, zachovejte chladnou hlavu.

 

Do nového roku s vaší kočkou

Pokud budete mít nutkání připít si s vaší kočkou nebo jinak oslavit zdárný přechod do nového roku, učiňte tak rozhodně pamlsky určenými pro kočky a ničím jiným. Ocení to vaše kočka, váš veterinář a ve výsledku i vaše peněženka. A nezapomeňte jí do nového roku potřepat packou!

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?