Jak se splnil můj největší sen - Sohe

9. září 2012

Ahoj , jmenuji se Denisa a je mi 12 let, na koních jezdím asi půl roku, a začala jsem jezdit v Bezměrově, kde jsem měla svou oblíbenkyni Taru, ale majitelka ji musela prodat, a tak jsem ztratila zájem o tuto stáj. Vím, že to nebyla chyba majitelky, ale nemohla jsem se přes to přenést.

 

 

Jenže to bych nebyla já, že bych to vydržela tak dlouho bez koní. Hledala jsem na internetu někoho, kdo shání jezdce a hledala jsem opravdu moc dlouho. Domluvili jsme se s kamarádkou Anetou, že budeme u nás stanovat. Byly jsme v bazéně, dělaly kraviny a pak jsme si šly natrhat kukuřici a pak jsme kolem jedné šly ohrady z Arabami.

 

A tak jsme si je šly pohladit. Byl tam majitel, který nám řekl: "Doufám, že jste nebyly u koní!" A tak nás touha o to, že bychom se na ně mohly posadit velmi rychle přešla. Pak jsme šly na PC a já se podívala na e-mail. Začala jsem ječet radostí. Cituji e-mail: Dobrý den. Odpovídám na inzerát. Sháním někoho, kdo by měl zájem jezdit temperamentního valacha, plemeno ČT, otec: Assisi del Santo, 17 let, s velmi krušnou minulostí.

 

Koupili jsme ho minulým rokem za jateční cenu, majitel přišel na to, že na Soha nemá peníze, a tak ho dal na jatka. Sohy je brán jako rodinný mazel, manžel na něj už moc času nemá, a tak sháním někoho, kdo by měl na něj trpělivost, je hodný, nekope, nekouše, ale nevěří. Vyskytujeme se v Roštění. Díky za odpověď.

 

Oči se mi leskli a já bleskově odepsala kladnou odpověď a ještě jsem dodala, že mám v Roštění taťku, takže to bude super. O tři dny později jsem jela za Sohynkem. Paní mě přivítala a šly jsme hned do výběhu, nafasovala jsem si kapsy cukrem. Mají tam dva koně, Sohynka a Andryho (Andry - angloarab, 2,5 roku, vtěrka).

 

Andry se přiblížil první a začal loudit, ale paní mně předem upozornila, že nejdříve musím jít za Sohym, protože Sohy by pak žárlil. Šlajsem za Sohym a Sohy si ani nechtěl vzít cukr, ale pak si vzal, nevěřil mi. Druhý den jsem šla do sedla, sedli jsme si. Teď jsou to skoro dva měsíce, co se ze Sohynečkem známe, a je to ten nejlepší kůň na světě.

 

Pokaždé, když se u něj utahoval podbřišák, tak se stavěl na zadní, teď už to nedělá, věří mi, jsme nejlepší kámoši, jezdíme na dlouhé vyjížďky. Mohla bych pokračovat. Sohynek je teď můj a nikdy bych ho za nic nevyměnila. Miluju ho.

 

 

 

 

Přidáno: 56 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?