Jak se vyhnout nejčastějším výmluvám o tom, proč si psa nemůže někdo nechat?

22. září 2015

Každý z nás se s tím jistě už setkal, štěňátko je roztomilé a tak si ho někdo pořídí zcela neuváženě. Štěně pak roste a s tím přicházejí i věci, se kterými se prostě musí počítat,aby se člověk vyhl tomu, dávat pejska pryč či z něj být úplně na mrtvici.

Ničí věci, je nevychovaný

Právě jste přišly domů z práce nebo jste právě vstaly z postele a všude je vše okousané? Vypadá to u vás doma jako po vlně tsunami? Nezoufejte, psi nejčastěji mezi 3-6 měsícem života mění zuby z mléčných na druhé podobně jako lidé. Řešení je jednoduché připravte doma hodně věcí na okus, klacky, polínka cokoli tvrdého co může zastoupit nábytek a ukažte psovi co se kousat smí a co ne. Jak na to? Nachytejte ho při činu, převeďte jeho pozornost na věc kterou ničit může a pochvalte ho.V žádném případě malému štěněti nenadávejte za to co udělalo, když něco zničí, pes si všimne že na to reagujete a že vás tím může ovlivnit, naštvaná pozornost je pro něj lepší než žádná. Některá štěňata to dokonce berou jako hru, takže klid a převádějte :)

 

Vyrostl víc než jsme čekaly

Samy se před výběrem psa sebe zeptejte, jaká velikost psa by pro Vás byla ideální a držte se toho.Pokud by vám vzrůst psa mohl dělat problém např kvůli prostoru, který pro něj máte pak máme 2 řešení: 1, zajděte do útulku a tam si vyberte psa dospělého, který už neporoste, tudíž ho uvidíte už v jeho konečné velikosti. Pokud se bojíte vzít si dospělého psa z útulku nezoufejte, stále je tu varianta 2 vyberte si plemeno( jak velikostně tak i povahově) a najděte si kontakt na chovatelskou stanici, kde si můžete vybrat pejska s pp, který bude přesně takový jako být má. Rozhodně nekupujte pejsky bez pp s ideálem v hlavě, protože i ten pejsek o kterém majitel tvrdí, že je to jezevčík po rodičích s pp nemusí v závěru jako jezevčík vypadat, také pokud je štěně vedeno jako kříženec a přijde vám, že vypadá jak čivava nespoléhejte na to, že to opravdu bude čivava...může tak sice vypadat ale v dospělosti může mít pár kil navíc.

 

Alergie

Máte už dítě a chcete si k němu pořídit pejska? Zajděte na alergologii a nechte mu udělat testy na alergii na chlupy ze psů. Pokud máte psa a plánujete miminko, zajistěte možnost mít psa třeba i venku nebo tam kde nebude vadit v případě že by dítě bylo na psa silně alergické.

 

Nemám na psa tolik času jako by potřeboval

Pes není záležitost na prázdniny, pes je závazek na několik dalších let a před pořízením čtyřnohého kamaráda by si tohle měl každý uvědomit. Pokud nemůžete být přes týden se psem 2 hodiny na procházce, choďte s ním na kratší a unavujte ho hodně psychicky u plnění povelů, řešeni hlavolamů a o víkendu prostě vyjděte do přírody třeba na celý den, samozřejmě s přestávkami aby to pes zvládl.

 

Stěhuji se a psa si nemůžu vzít s sebou

Zvažte i budoucnost, budete mít vždy psa kam dát? A pokud ne jste schopni sehnat bydlení kde čtyřnohý kamarád nebude nikomu vadit? Naučte psa neničit věci, zvládat samotu a poslouchat v každé situaci a věřte, že to vždy dopadne dobře.

 

Existují i důvody, kterým nezabráníme, bohužel je to tak a nikdo to nezmění, ale kdyby každý počítal alespoň z důvody kterým se dá předcházet, útulky by nebyly tak plné a víc psů by u čtení článku věrně leželo u nohou svému pánovi v teple, obklopení láskou a milující rodinou.

 

Děkuji za přečtení článku :)

 

Uděleno: 120 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?