Jak se žije kočkám v Řecku?

15. července 2011

V Řecku žije spousta toulavých koček. Vím to z vlastní zkušenosti. Kočkám se tedy v Řecku nežije příliž dobře. a to jsou obvykle tak krásné! Mnoho koček se v Řecku musí spolehnout na to, co najdou v popelniních. Ještě než uvedu několik příkladů toulavých koček, ráda bych ještě něco dodala: Opuštěné kočky v Řecku jsou podle styku s lidmi různě plaché. Některé se přiblíží jenom na kus jídla, jiné vám nadšeně uvítají.

 

 

Číčalka - toulavá kočka, která není plachá

Když jsem se setkala s Číčalkou, byl to celkem zavalitý typ kočky. Číčalka byla dlouhosrstá. Srst měla černo-rezavou. Byla přítulná. Na první pohled nepůsobila jako toulavá kočka, ale z podrobnějšího pohledu se dalo poznat, že o ni nikdo nepečuje. Když uviděla v misce salám a mléko (připravené pro jednoho toulavého psa) hned se na něj vrhla. Asi byla dost hladová.

 

Vychrtlá toulavá kojící kočka, která žrala sochou housku

Když jsme se v Řecku přesunuli na druhé snanoviště u moře, seděli jsme na okraji chodníku a najednou k nám přišla vychrtlá toulavá kočička. Bradavky měla vytahané, bylo na první pohled znát, že kojí koťata. Dali jsme jí kusy housky, vždy si kousek odtáhla pod blízké auto, tam ho snědla a šla si pro další.

 

Kočky, které vybíraly popelnice

V Makedonském hlavním městě Skopje jsme viděli hned tři kočky najednou, jak vybírají popelnice. Lezly po okrajích kontejnerů a hledaly uvnitř něco k jídlu. V Řecku jsme se byli podívat na kláštery na skalách a kus od jednoho jsme viděli asi šest nebo sedm koček, jak olizuje na zemi nějaký zbytek jídla.

 

Tohle všechno samozřejmě neznamená, že kočky se mají v Řecku mají jenom špatně. Viděla jsem i kočku, o kterou bylo dobře postaráno.

 

Ron - kočka, která domov má

V Řecku jsme se rozhodli, že půjdeme na Olymp (šli jsme pouze na chatu A, která je kousek za polovinou) a na chatě A jsme viděli kočku, o kterou bylo dobře postaráno. Byla rezavobílá, poznala jsem, že to byla Mainská Mývalí. Její majitelka na ni volala Ron. Byla dobře udržovaná, neteklo jí z očí a měla udržovanou srst. Kéž by tak bylo postaráno o všechny kočičky!!!

 

 

 

Přidáno: 54 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Profilová fotografie None None

~~~

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?