Jak si s koněm pohrát... 1.

2. března 2012

Třeba se Vám nechce nebo nemůžete s koněm pořád pracovat ze sedla, nebo hřbetu. Potom je nejlepším řešením začít s koněm pracovat na cvicích a hrách posilujících vzájemnou důvěru a lásku, a pro Vás jako trenéra skvělý pocit a sebedůvěru, protože výsledky jsou na koních opravdu vidět.

 

 

1. PŘÍCHOD NA ZAVOLÁNÍ

Jeden ze základů práce s koněm je příchod na zavolání a to, že Vám věnuje pozornost. Nejjednodušší je zavolat jméno koně a ukázat mu pamlsek. Pokud se otočí a třeba i přijde - super, následuje pochvala a pamlsek. Pokud ne, voláme dál... Opakujeme, dokud kůň není schopen přijít i bez pamlsku a to i ve výběhu.

 

2. CHŮZE ZA VÁMI

Když přijde na vámi, mělby být schopen za Vámi i jít... Položte koni vodítko přes krk, dejte si do dlaně palmsek a ruku za záda. Upoutejte pozornost koně a pomalu se rozejděte směrem od něj a potom zastavte. Pokud Vám něco funíza zády a žužlá ruce, kůň přišel, následuje pochvala a pamlsek.

 

Pokud kůň jde kousek za Vámi a potom odběhne někam na trávu, musíte pro něj dojít, zkusit to znovu a třeba mu to trochu naznačit vodítkem... Dokud za Vámi kůň nechodíjako pejsek.

 

3. ČÁP

Cvik na zvedání nohou, dobrý na zbavování se klopýtání a zakopávání. Koně za ohlávku připněte na vodítko a do ruky si vezměte delší tušírovací bičík (nebo lonžovací bič). Nejprve si s koněm zkuste zvedání nohou na místě. Potom si obejděte kolečko na vodítku, dejte povel čáp nebo zvedej apod. a další kolečko pokračujte s lehkými dotyky na kolenou předních nohou při každém kroku.

 

Je to nutné opakovat pár tréninků po sobě, ale potom to kůň pochopí a můžete zkoušet větší reakci na povel a potom i ze sedla. Budiž, o hry zatím moc nešlo. Ale toto je základ pro práci s koněm ze země. Stačí si získat u koně respekt a potom si hrát a hrát. A za chvíli bude i další díl.

 

 

 

Přidáno: 46 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?