Jak si užít psí Vánoce

24. prosince 2017

Zkusili jste se někdy vžít do svého psa? Na co asi myslí, co by si přál? Já to mám jednoduché, jeden můj pes myslí z větší části na jídlo, z menší pak na hraní. A ten druhý má vyrovnané skóre jídlo vs. gaučing. Když se tak zamyslím, není to tak daleko od toho, co na Vánoce dělám já - hodně jím, "hraju" si s novými dárky a ležím u televize :) Nebude tedy tak těžké to skloubit a užít si nefalšované psí Vánoce s mými dvěma parťáky.

Za prvé: Jídlo

Jídlo a Vánoce, tahle dvě slova prostě patří k sobě. Známe to všichni, u stromečku prostě nějak víc chutná a tak se cpeme salátem a cukrovím, zapíjíme to vaječňákem a je nám dobře. Jestli chcete dopřát toto potěšení i vašemu psovi (jakože chcete, protože kdo by odolal těm psím očím), nedávejte mu člověčí cukroví, vyrobte pro něj speciální psí. Tady je jeden rychlý a jednoduchý recept na lahodné rybí tyčinky:

 • 250 g čerstvé ryby nebo zmraženého filé
 • 150 g mouky 2–3 vejce
 • asi 0,5 l vody
 • 1 polévková lžíce rybího tuku

Rybu rozmixujeme, přidáme k ní ostatní suroviny a důkladně promícháme. Hotové těsto vyválíme, vykrájíme malé tyčinky nebo použijeme vykrajovací formičky na vánoční cukroví. Pečeme 20 až 25 minut při teplotě 180 ºC do křupava.

A nezapomeňte, že stejně tak, jako to často přeženeme my, a pak si další den nadáváme, snadno to přežene i váš pes, takže mu dopřejte s mírou!

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Za druhé: Psí Ježíšek

Nevím jak vy, ale já když vidím rozsvícený stromeček a pod ním zabalené dárky, probudí se ve mně znovu dítě a já cítím ty těžko uchopitelné emoce, ve kterých se snoubí radostné očekávání, nervozita a štěstí a ještě takový zvláštní, nedefinovatelný pocit, takové to kouzlo Vánoc. A nevím jak vy, ale já chci tyto pocity nechat zažít i své psy, proto si zahraji na psího Ježíška a pod stromeček jim nachystám taky nějaké balíčky, většinou nějaké voňavé, jedlé a pak taky pískací či chlupaté, zkrátka něco na hraní. A když si s nimi pak ještě pohraju, pravá psí radost je na světě.

dog-1911203_1920.jpg

Za třetí: Gaučing a televize

Ten pocit, že na Vánoce nic nemusím, protože je poklizeno a navařeno na týden dopředu, je naprosto k nezaplacení. Jak ráda si zalezu pod deku, kam za mnou skočí ti dva moji chlupáči, přitisknou se ke mně, každý z jedné strany a společně si užíváme tu pohodu a nicnedělání. Ke gaučingu patří film, a proč ne takový, kde je v hlavní roli pes? Tady jsou nějaké tipy, najdete mezi nimi klasiku i méně známé filmy:

 • Lady a tramp
 • Psí poslání
 • Bella a Sebastián
 • 101 dalmatinů
 • Red Dog Marley a já
 • Hačikó – příběh psa
 • Osm statečných
 • Beethoven
 • Bílý tesák
 • Red Dog

dalmatians-2260986_1920.jpg

Vánoce jsou krásné svátky, které rádi trávíme se svými blízkými a moji psi mezi mé blízké rozhodně patří. Proto si tyto dny užívám společně s ními a těším se z jejich přítomnosti, stejně jako oni z mojí. Chodíme hodně ven, hrajeme si, jíme, válíme se na gauči a je nám dobře :) A jak trávíte se svými psy Vánoce vy?

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?