Jak slavit Velikonoce s kočkou?

21. dubna 2014

Období Velikonoc pro každého symbolizuje něco jiného. Lidé malují vajíčka a kočky se probouzí ze zimy. Pro opuštěné venkovní kočky je přicházející jaro potěšující událostí. Nebudou už muset pracně hledat potravu a nekonečně dlouho pátrat po teplém místě, kde by se mohly schovat. I přesto, že pro opuštěné kočky je jarní čas příjemný, nastanou i situace, které tak šťastné nejsou. Jelikož zjara se probouzí kočičí říje, přichází na svět velké množství nechtěných koťat, kterými se začínají plnit útulky.

Abychom ale nepropadli tak známým jarním depresím, budeme v tomto článku psát o tom, jak příjemně strávit velikonoční svátky s vaší kočkou, nebo jak nejlépe pomoci kočkám opuštěným, aby také ony byly v tomto období šťastné.

 

Velikonoce domácích koček

Pokud chcete, aby byly Velikonoce výjimečným obdobím i pro vaši kočičku, můžete ji na toto období připravit nějakou domácí pochoutku. Například játrové sušenky, na které budete potřebovat 2 kg kuřecích jater, 1 vejce, 2 lžíce sušeného česneku a 2 hrnečky polohrubé mouky. Nejdříve si předehřejete troubu na 180°C. Dalším krokem přípravy je rozmixování jater spolu s česnekem a vejcem. Do této hmoty začneme postupně přisypávat mouku tak, aby těsto bylo husté, ale zároveň mělo takovou konzistenci, aby se dalo nalít na plech, který vymažeme tukem. Placku pečeme cca 30 minut a po upečení necháme v troubě trochu vychladnout. Posléze krájíme na kousky velké zhruba 0,5 cm x 1 cm. Po úplném vychladnutí je nadávkujeme do uzavíratelných sáčků a ty, které nebudou určené k okamžité spotřebě, uskladníme v mrazáku. Načatý sáček vydrží v chladničce asi týden.

 

Velikonoční akce pro opuštěné kočky

Každý rok probíhá velké množství akcí, které mají za účelem pomoci opuštěným kočkám. Pod patronací projektu webu Splněný strom kočičích přání, který obsahuje databázi opuštěných koček z útulků a depozitů z celé České republiky, probíhá v období Velikonoc akce Kočičí Velikonoce. Během této akce můžete pomoci buď formou dárku (konzervy, granule, stelivo, pelíšek apod.) nebo finanční částkou, která by byla použita například na léky pro kočku, která je nemocná. Na webu existuje také tlačítko „Naplnit misku“, skrz které lze poslat libovolně vysoký peněžní příspěvek. Samozřejmě existuje možnost předání velikonočního dárku kočičce osobně tak, že si v profilu u kočky najdete kontakt na místo, kde je kočička umístěná.

 

Lze vidět, že Velikonoce mohou být svátkem i pro Vaši kočičku či pro opuštěné kočky v útulcích. Neváhejte a oslavte Velikonoce i se svým domácím mazlíčkem nebo obdarujte jednu z koček, které domov nemají.

 

Autorka: Andrea Ivaničová

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?