Jak správně vybrat obleček pro psa

8. prosince 2012

Mnoho současných psích plemen je velmi citlivých na okolní prostředí, výjimku tvoří „čistokrevní“ voříšci zocelení životem na ulici a psi celoročně žijící na zahradě. Dlouhodobým šlechtěním ztratili psi svoji přirozenou odolnost vůči vlivům přírody. Jejich nedostatečná termoregulace nedokáže vyrovnat rozdíly teplot při přechodu z vyhřátého (v létě z klimatizovaného) bytu do venkovního prostředí a psi tak velmi snadno prochladnou nebo mohou dostat úžeh. Oblečky pro psy (bundy, mikiny, trička apod.) tedy nejsou pouze doplňkem malých psů, ale především výborný prostředek pro ochranu zdraví psa jakéhokoliv plemene. Zimní oblečky pro psy využijete při venčení svého čtyřnohého přítele v zimním období. Do deště jsou pak vhodné pláštěnky pro psy s odnímatelnou kapucí.

Oblečení pro psy také podléhá módním trendům. Navrhováním kolekcí psích oblečků se zabývají dokonce i světově známí módní návrháři. Výsledná díla se předvádějí v rámci charitativních akcí nebo veletrhů, kde se pořádají psí módní přehlídky.

 

Pro správný výběr je nejdůležitější kvalita oblečku a tu určuje správně provedený střih a použitý materiál. Jen tak bude obleček pro psa zdravotně přínosný, pohodlný a příjemný na nošení. U materiálu je kladen důraz na prodyšnost, schopnost odpudit vlhkost a na to, aby látka při pohybu nevydávala žádné zvuky, které by psa děsily. Mezi nejčastěji používané materiály patří bavlna, flanel, fleece, úplet, riflovina a voděodolná šusťákovina s podšívkou. Samozřejmostí je i osobní vkus, a když se rádi oblékáme my, chceme, aby i náš mazlíček byl fešák :o)

 

Bunda pro psy BassTee

 

Pro správný výběr velikosti oblečku jsou důležitými rozměry délka těla od krku k ocásku, obvod krku a hrudníku a také přibližná váha pejska a plemeno. Pokud si nenecháváme obleček šít na míru, tak se v podstatě jedná o konfekci a nelze tedy paušalizovat a identifikovat velikost oblečku pouze podle rasy pejska. Každý dobrý obchod my měl zákazníkovi na základě těchto údajů poradit a při nákupech na internetu by měly být oblečky přesně podle těchto rozměrů řazeny.

 

I v psí módě se projevují trendy od návrhářů. Například módní návrhářka oblečků pro psy značky BassTee Mimi, se snaží do návrhů zakomponovat i současné trendy, aby pejsci šli s dobou. Značka ROGZ se zase více soustředí na dokonalé technické provedení a tak jsou bundy plné stahovacích pásků, zipů a gumiček, které zaručí, že bunda pejskovi nebude vůbec překážet. U nás v České republice je obvyklejší se držet spíše při zemi a tak stále převažují nákupy oblečků v konzervativnějších barvách jako je černá, červená a modrá. Co se týče střihů, tak ty se moc nemění, nejdůležitější je pohodlí pejska.

 

Mikina Red Tartan BassTee

 

Oblečení pro pejsky bychom mohli rozdělit na technické, sportovní a módní. Technické bundy jsou většinou jednobarevné, s reflexním prošitím, sportovní pak mají navíc například kapsy a stahování na různých částech tak, aby obleček pejskovi co nejlépe seděl. Módní oblečky se pak liší barvami, nášivkami a výšivkami, mají kapucy s kožešinou a také například ornamenty ze Swarowski kamínků.

Bunda Black Flower BassTee

 

Podle našeho názoru nedochází nošením oblečků k větší náchylnosti pejsků, zejména pro pejsky žijící v přetopených bytech a starší nebo nemocné pejsky je obleček opravdu vhodný. Navíc, každý pejsek je jiný, takže ten, který venku neustále běhá a honí se za míčkem, potřebuje něco jiného než malý pejsek, kterému se moc chodit nechce. Samozřejmě vše by mělo být s mírou a ohledem na trpělivost a komfort pejska. Rozhodně doporučujeme vždy použít zdravý rozum. Pokud není pejsek nervózní, nešťastný a podrážděný, klidně může nosit botičky a mít i nalakované drápky, samozřejmě nezávadným lakem bez acetonu.

 

 

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?