Jak to dopadá, když koně dostane někdo nepravý..

14. října 2013

V naší třídě je jedna holka jménem Tereza. Má velmi bohaté rodiče a je příííšerně rozmazlená.

Dostane všechno, co chce. Každý den má nové oblečení z nejdražších obchodů. Zajímá jí jen móda, trapasy,pomlouvání a kluci. Jediné, o co jí jde, je být třídní hvězdou. 

Byly tomu tak dva roky, co jsem začala jezdit se svou kámoškou, Deniskou. Když se to ostatní holčiny ze třídy dozvěděly, tak místo Terezy začaly obdivovat nás.To se Tereze samozřejmě nelíbilo. Každé ráno se kolem naší lavice shlukl dav a nadšené spolužačky se vyptávaly, jak se nám jezdilo, co jsme se naučily atd…V Terezině nekalé mysli se jednoho dne zrodil plán. Začne taky jezdit! Proč ne?

Tereza přišla domů a řekla: ,,Tati, mami, já chci jezdit na koni! Kup mi koně!!“ A tatínek jí odpověděl: ,,No samozřejmě miláčku, jak si moje zlatíčko přeje!“ Tereza se škodolibě usmála a dodala:,, A ještě chci to nejdražší jezdecké oblečení, nejdražší sedlo a vybavení a nejdražší ustájení!!A teď hned!!“ ,,Tak dobře, tatínek ti koupí koníčka teď hned,“ řekl její otec, vytáhl nacpanou peněženku a běžel k počítači.


Druhý den přišla do školy Tereza s nafoukaným výrazem a načechraným hranostajím kožichem, nikoho nepozdravila(To je zřejmě pod její úroveň) a jen vychrlila: ,,Já taky budu jezdit a mám vlastního koně!“ Všichni jsme se na ní otočily a oči se nám rozšířily údivem. Já v duchu přemítala, co asi zase chystá. ,,Byl to ten nejdražší, co táta našel a internetu! Hned včera večer nám ho přivezli. Je to osmiletý arabský bělouš Alkazar. Má úžasné skokové a drezurní vlohy, protože jeho matka byla nejlepší drezurní kobyla ČR a jeho otec vyhrával elitní parkurové soutěže v zahraničí. Má zlaté sedlo z nejdražší kůže. Je ustájený v luxusní sportovní stáji o pár vesnic dále. Hned dneska jdu na něm jezdit,“chlubila se Tereza. Tím si získala její vytouženou oblibu. Nám to ani nevadilo, přišlo nám to směšné. Dohodli jsme se, že se na ní půjdeme podívat. ,,Jsem zvědavá, jestli spadne do louže bláta ještě dřív než na toho koně vůbec vyleze,“zašeptala Deni a obě jsme se zasmály.


Byl konec školy a my pospíchali do naší oblíbené stáje. Nasedlaly jsme koně a vyrazily.Každá se staráme a jezdíme jednoho koně. Já jezdila haflingskou kobylku Elzu a Deni jezdila křížence haflinga a velšského ponyho, Gobelína, kterému říkáme Gobi.Je to zvláštní poník, protože je stejně velký jako hafling, ale své vzezření má kompletně velšské.Je celý černý s bílými podkolenkami na zadních a hvězdičkou na čele. Elzička je normální hafling. Bylo krásné babí léto, stromy byly již žluté a listí se sypalo odevšudy. Lesem jsme krokovaly, na louce jsme cválaly. Vesnice se sportovní stájí nebyla daleko.

Nikdy předtím jsme takovou legraci nezažily. Legrace byla už jen to, když Tereza hrdě vykráčela ze stáje, vedla toho svého arabského koně Alkazara a snažila se tvářit hrdinně, ale vypadala spíš trapně. Její hodina byla jednoduše hrozná. Půlku z toho jí trvalo, než se vůbec na toho koně vyškrábala(nakonec musela použít rampu, protože by tu byla ještě do zítra) a potom místo holeněmi pobízela koně bičíkem. Obě jsme věděly, že ten kůň už toho má dost podle uší přitisklých na šíji. Co se nestalo-kůň už ztratil trpělivost, prudce vyhodil a Tereza přistála v kupce hnoje za hrazením jízdárny. Trochu si odřela ruku. Ale samozřejmě hned druhý den začala holkám vyprávět, jak hned první hodinu cválala a skákala a že dokonce i spadla, protože je její kůň nesmírně divoký ( Každý kůň asi vyhodí, když ho někdo půl hodiny mrská bičíkem bez přestávky do slabin), ale že prý každý dobrý kůň je divoký.


Uběhly asi dva týdny a my po škole vedly koně po silnici, která vedla skrz naší vesnici. Na neštěstí jsme potkaly Terezu. ,,Můžu s vámi jet na vyjížďku?Už umím skákat!(popravdě neuměla ani moc klusat)“zeptala se medovým hláskem. ,,No, jo, proč ne..“zamumlaly jsme naráz. Čekaly jsme asi půl hodiny, než si přivede koně. Potom jsme nasedly a vyrazily na louku. My jsme si s Deni daly dostihy. Trochu škodolibě jsme se Terezy zeptali: ,,Pro s námi necváláš?“ ,,No víš, Alkazarovi se dneska nechce běhat, včera byl hodinu v kolotoči, tak je unavený,“odpověděla Tereza. My jen zavrtěli nevěřícně hlavou.


Šli jsme do lesa. Ale na okraji lesa byl přes cestu spadlý celkem mohutný strom z včerejší bouřky, překážka zhruba 90cm. My jsme šli první a Elza jí v pohodě přeskočila. Hned za mnou cválala Deni s Gobim. Ti kládu také přeskočily bez problému. Obě jsme se zastavily za kládou a čekaly, co udělá Tereza. Ta se klusem vydala k překážce.

My nevěřícně vykulily oči. Věděly jsme, že nikdy neskákala a že se zabije i s koněm. ,,Co to děláš?! Na takovou překážku se přece najíždí ze cvalu!!“ zařvala jsem na ní. Ale ona namyšleně odpověděla: ,, Každý dobrý kůň dokáže skákat i z klusu na rozdíl od těch vašich herek!“
I sám Alkazar věděl, že to neskočí dobře, tak se snažil vybočit, ale Tereza ho vztekle zpráskala bičem. My na ně s hrůzou koukaly. A co se nestalo-Tereza samozřejmě nikdy neskákala, tak ani nevěděla základní věci, jako že při skoku se má postavit do stehenního sedu a že má koni povolit v hubě.

Podle toho to dopadlo. Tereza byla obloukem katapultována ze sedla přímo do té největší kaluže bahna, až se bláto rozstříklo do okruhu dvou metrů. Nic se jí nestalo. Byla však tak rozzuřená, že hystericky řvala a vztekle kopala nohama a čím víc to dělala, tím byla špinavější. S Alkazarem to dopadlo hůř. Pravou přední nohou špatně doskočil a poranil si šlachy.

Jak to bylo dál? Tereza koně už nechtěla ani vidět, její rodiče Alkazara prodali a koupila ho majitelka naší stáje. Trvalo ale rok, než se na něm mohlo zase jezdit.

 

Přidáno:  80 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?