Jak to vše s Arthurem začalo

7. dubna 2013

Celý tento příběh je pravdivý. Byli jsme na výletě v horách. Neřešte v jakých, prostě v horách (nepamatuji si jejich jméno). A brzy jsem měla mýt konečně svého koně. Vlezli jsme do chaty a mamka začala připravovat oběd. A já se šla ještě trochu projít se psem, aby se vyběhal.

 

 

Gropu a Tumu (naše lvíčata) jsem nechala v chatě a se mnou šel jen Boy (můj jorkšír). Slyšela jsem řehtání a frkání koní, a protože jsem u koní od malička jako doma, tak jsem šla za hlasem koníka. A kupodivu vážně jsem ho našla.  Hhhh!!! Pytláci vlekli nádherného koně do povozu s nápisem JATKA a.l.b. A koník se strašně vzpíral, proto frkal a naříkal. Nevěděla jsem, co to je za koně, ale cítila jsem, že ho musím zachránit. Utíkala jsem dát do chaty Boje a šla pro strejdu.

 

Strejda by vždy dobrodruh, který byl mnohem raději s dětmi než s dospělými u vína. A tak souhlasil, že půjde se mnou. Tyjo!!! Vyhrkl strejda, který mému svědectvý zrovna moc nevěřil a myslel si, že jsem se spletla. Nojo Kačenko, řekl strejda, ale s tímhle se nedá nic dělat. Ale dá!!! Ty jdi támhle a na chlapy zavolej, třeba tady jsem nebo je nějak vyprovokuj. Fajn, ale jen doufám, že před nimi uteču. A co budeš dělat ty??? Zeptal se strejda.

 

Ty udělej svoje, já udělám svoje. Strejda udělal svoje a chlapi uvázali koně k převozníku a běželi za strejdou. Já rychle utíkala a koníka jsem odvázala. Viděla jsem strejdu, jak utíká do chaty a tak mi nezbývalo nic jiného než nasednout na koně a tryskem odjet k chatě (jsem zkušená jezdkyně, chodím totiž do stájí a na hodiny jezdectví). Oknem jsem už jen pozorovala, jak naštvaní chlapi v pláštěnkách hledají koně. Ale ten už stál u nás v garaži v chatě. Šla jsem ho ukázat mamce, která mi v žádném případě nevěřila.

 

Ale když viděla koníka v garáži, nakonec mi dovolila si ho nechat. A tak jsme zrušily objednávku frískeho koně Hroma. A vzali jsme si tohohle. Když k nám přišel veterinář ,řekl nám, že je to divoký kůň, není jich v těch horách moc, protože lidé se je tam pokouší vyhubit. Žerou jim úrodu atd... Ale když to je divoký kůň, vrtalo mi hlavou, jaktože když jsem na něj nasedla, mě neshodil.

 

Dnes už s ním (jak to na můj věk jde) profesionálně trénuju. Stejně si pořád myslím, že ho musel někdo vyhodit, protože to byl černý Arabský plnokrevník. Bohužel na cizí lidi si zvyká jen velmi pomalu a věří jen mě. Pokud mu cizí člově vleze do osobního prostoru, tak kouše a kope.

 

 

 

Přidáno: 56 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?