Jak ušít funkční psí boty

20. února 2015

Jak už jste jistě mnohokrát slyšeli či četli, botky by měly být nezbytnou součástí každé zimní psí výbavy. Chrání tlapy před posypovou solí, která může nechráněná chodidla nepěkně rozežrat. Zabraňují však i tomu, aby pes na packách nanosil do domu bláto a jiné nečistoty. Botičky můžete svému pejskovi buď za nemalý peníz koupit, anebo věnovat hodinku svého času a parádní funkční botky mu ušít. Zkuste to.

Na výrobu jedné psí botičky budeme potřebovat:

 

  • Kousek fleecu (můžete recyklovat např. starou deku)
  • Kousek kůže
  • Suchý zip
  • Nůžky
  • Šicí stroj

 

 

Postup na ušití psí botičky:

(Uvedené rozměry padnou na nohu menšího pejska. Pro většího psa rozměry přiměřeně upravíme).

1. Z fleecu vystřihneme dva obdélníky 10 x 6 cm. Pozor! Obdélníky stříhejte tak, aby pružily do šířky, ne do délky! Z kůže vystřihneme obdélník 4 x 6 cm.

Jak ušít boty pro psa

 

2. Kůži přiložíme na jednu část fleecu tak, aby spolu dole a po stranách lícovaly. Na horním okraji kožené části společně prošijeme (boční a spodní okraje zatím nesešíváme).

Jak ušít boty pro psa

 

3. Části suchého zipu od sebe oddělíme a znovu spojíme, avšak pouze v délce cca 2 cm. V tomto místě suchý zip přišijeme do horní části fleecu – nad koženou podešví.

Jak ušít boty pro psa

 

4. Konce suchého zipu otočíme směrem nahoru, aby nezasahovaly do stran, a spojíme je. Druhou část fleecu položíme přes první, na kterou jsme našili kůži i zip. Obě části ze třech stran sešijeme (horní stranu necháme otevřenou!). Sešíváme tak, že dolní část prošijeme ne rovně, ale do oblouku. V rozích přebytečné okraje odstřihneme.

Jak ušít boty pro psa

 

5. Botičku otočíme lícem nahoru a máme hotovo! Botku pejskovi vyzkoušíme, a pokud mu sedí, ušijeme i zbylé tři; případně rozměry upravíme dle velikosti tlapy. Příliš dlouhé konce suchého zipu odstřihneme. Pokud jsme fleece vystřihli správně, budou botky ve směru do stran pružné a budou se dobře natahovat. Kulatě prošitá špička pěkně kopíruje tvar tlapy.

Jak ušít boty pro psa

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?