Jak v zimě správně pečovat o psa?

16. ledna 2017

Sníh tento rok dorazil o něco později, zato s velkou pompou. Kromě starostí o nastartování auta v mrazech, byste proto měli věnovat pozornost i svým psům. Na co tedy dát pozor při poklesu teplot? Nechat psa doma anebo venku v boudě?

Zkusili jste ve sněhu chodit bosí?

Přestože psí tlapky jsou trochu jinak stavěné než lidská chodidla, ani pro ně není žádnou slastí brodit se sněhem. Sněhové hrudky se nabalují na srst mezi prsty a polštářky rozežírají slané krystalky. Doporučuje se mazat tlapky krémem (na trhu je dnes široká nabídka) a po procházce vždy tlapky omýt a dobře osušit. Aby sůl nezůstávala mezi prsty, je vhodné udržovat obzvláště v zimních měsících srst na tlapkách kratší a pravidelně ji zastřihovat. Můžete se také pokusit vyhýbat přesoleným oblastem a vzít to raději „mimo chodník“ nebo opatřit svému pejskovi botičky. Mějte však na paměti, že se botičky cenově pohybují v řádech i několika tisíc, poohlédnete-li se po těch kvalitnějších. Psi chováni trvale venku samozřejmě tyto starosti nemají, měli bychom jim ale poskytnout teplé a suché místo (nejlépe v zateplené boudě), kde si mohou packy olízat od studeného sněhu.

 

Řízek a bramborový salát pro psy

My lidé jsme pravděpodobně ještě od Vánoc přecpáni řízkem a bramborovým salátem, spokojeně hladíme plná břicha a někde vzadu v hlavě přemýšlíme o jarním detoxu. Nezapomínejte ani na žaludky svých psů – přímou úměrou odlišně dle závislosti na tom, zda je pes chován venku nebo vevnitř. Mnoho majitelů na zimu svým psům přidává maso ke granulím. Udržení tělesné teploty při klesajících teplotách spotřebuje o mnoho více energie, kterou je potřeba doplnit, aby pes neztrácel na váze a vitalitě. Řešením mohou být výživnější granule, přídavky masa a bílkovinných složek krmiva. U psů chovaných doma v teple je naopak vánoční čas časem přejídání, neboť ze stolu neustále něco padá…a pes v bytě nepotřebuje tolik vydávat energii. Je tedy na vás nalézt tu pravou rovnováhu!

 

Nechat psa uvnitř nebo venku?

Mnoho majitelů domků se zahradou řeší nyní dilema, zda nechat psa venku nebo vevnitř. Měli byste zohlednit především to, o jakého psa jde. Malý jorkshire to venku asi moc dlouho v klidu nevydrží a nejspíš jej nechcete nalézt zmrzlého jako rampouch. Pokud máte psa s krátkou srstí, psa drobného plemene nebo psa bez podsady (například irského pšeničného teriéra), neměli byste jej nechávat venku celodenně a ani ne přes noc. Je dobré také nakoupit pár oblečků, mohou psa zachránit především před onemocněním ledvin, zánětem močového měchýře a následným revmatickým obtížím. Také před prochlazením, kašlem a celou řadou dalších zdravotních obtíží… Pokud jde o psa, který má dobrou podsadu a je většinu roku zvyklý pobývat venku, se zajištěním možnosti schovat se před největšími mrazy v zateplené boudě, ve sklepě nebo jiném teplém a suchém místě, zvládne setrvat venku i přes celou zimu. Psi nejsou hračky na hraní, zvládnou to! Nejvíce je však zahřeje lidská péče a láska.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?