Jak vám může pes pomoci se seznámit

6. února 2011

Pes je zvíře, které umí zaujmout. Každý je osobitý a každý upoutá pozornost něčím jiným. Kdo z vás doma nějakého mazlíka máte, určitě jste se setkali s tím, že k němu přiběhlo nadšené dítě, jeho venkovní štrikovaný obleček obdivovala s láskou pletoucí důchodkyně či ho „jen tak“ opěvoval někdo, kdo měl v dětství podobného. Než jsem si pořídila psa, myslela jsem, že se nad čtyřnohými přáteli rozplývají zásadně slečny. Ale mnohokrát jsem už slyšela ódy i od zástupců mužského pohlaví. A to nemám zrovna „chlapské“ bojové plemeno.

Můj poslední zážitek s „psí seznamkou“ souvisí právě s tím, že má domácí šelma je uklepaný ratlík. Miluje teplo. A ačkoli se rád hýbe a běhá, venku mu nyní i v důchodci obdivovaném svetru začíná být po půl hodině zima. Přesto denně náš malý okruh obejdeme. Takovým způsobem jsme si to štrádovali minulý pátek. Byla zrovna taková krásná ladovská zima, a já přemýšlela nad tím, co všechno musím za víkend stihnout. Karel si běhal kolem mě, spokojeně značkoval hroudy sněhu u cesty a i přes relativně přející počasí se těšil domů pod radiátor. Ve chvíli, kdy jsme z louky a lesíku přešli do cílové části naší trasy, kdy se prochází skrz menší sídliště panelových domů, se mi Kája ztratil z dohledu. Přiznám, že mé zamyšlení bylo asi větší a já prostě nepostřehla, kam si to namířil.

 

Po chvíli volání a zmateném rozhlížení na všechny strany jsem viděla krásné moderní autíčko s otevřenými dveřmi, na jehož sedadle si jak král sedí ten můj čenich a kouká na mě vítězným pohledem, jako že zase jedeme na výlet. Možná proto, že nemám vlastní auto a on si to cestování neužívá tak často, možná i proto, že nás vozí vždy přátelé, kteří ho milují, snad i z důvodu, že kouká na krajinu z teplíčka, prostě miluje jízdu. „Karle ven!“, zavelela jsem rázně s myšlenkou, že ho musím dostat ven dřív, než se někde objeví majitel. Nějak mi v té chvíli nedošlo, že by asi nikdo nenechal takový „sporťáček“ zcela bez dozoru. Proto se po mém výkřiku objevil odkudsi zpoza auta celkem sympatický mladý muž. Chvíli nechápavě koukal na mě, pak nahlédl do auta a… Já čekala, kdy mi to okvádrované stvoření začne spílat, jak mu ten pes zašpiní potahy. Byla jsem připravena snad na všechno. Ale otázku: „Chcete někam svézt?“, určitě ne. Tak jsme se začali bavit právě o cestování čtyřnohých mazlíků, o životě psím i pod psa… A příští víkend na ten výlet opravdu pojedeme.

 

Tohle je jasný příklad toho, že je pes schopný svého pána seznámit kdykoli a s kýmkoli, koho si vybere (psí materialisté asi vybírají podle typu vozu). Proto velmi často vidíme, jak míjejí ty, kteří na ně šišlají a zahrnují je komplimenty a naopak sami jdou za tím, kdo by si jich zprvu třeba ani nevšiml. Vy jste si vybrali psa. Teď už je na něm, koho vybere on vám.

 

Autorka: Martina Kotková

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?