Jak vybavit psí lékárničku?

31. října 2019

Máte doma lékárničku první pomoci pro vašeho psa? Že ne? Podívejte se s námi na to, jak by měla taková lékárnička vypadat a proč je vlastně dobré mít pro svého chlupáče jednu speciální po ruce.

Jaký listopad, takový březen

Podzim je období jak stvořené pro pejskaře! Teploty příjemně klesly, a tak můžeme skotačit venku celé dny v listí, nebo vyrazit třeba omrknout pestrobarevnou přírodu někam do hor - než začne pršet. Natažené svaly nebo pády nejsou na podzim výsadou jenom lidí. Je proto dobré mít psí lékárničku vždy po ruce. 

Jak na to

Nejdřív je důležité si rozmyslet, v čem budeme psí pomůcky k ošetření skladovat. kreativitě se meze nekladou a proto můžete pořídit klidně hezkou krabičku, kapsičku nebo máte-li šikovné ruce, třeba něco hezkého ušít. Pouzdro by mělo být dostatečně prostorné a je praktické, když má víc než jednu kapsu. Tak se vám nebudou třeba obvazové materiály míchat s léčivy. 

Co potřebujeme?

Jistota je kulomet, a proto je praktické zhotovit si kartičku, na které bude uvedeno telefonní číslo vašeho veterináře a třeba i pohotovosti ve vašem okolí. Pokud vyrážíte na cestu, nezapomeňte přibalit také očkovací průkaz nebo pas v případě, že vaša cesta směřuje za hranice České republiky. Co budeme dále potřebovat?

Jo, a pamlsky! Jakékoliv pamlsky v případě nouze jsou skvělým pomocníkem při ošetření nebo manipulaci pro udržení psa v dobré psychické kondici.

Jsou bohužel také pejsci, kterým v stresových situacích pamlsky nestačí a těm je možné pomoci třeba aromaterapií. Značka přírodních esenciálních olejů speciálně navržených pro domácí mazlíčky Dokonalá Láska myslí i na tyto případy, a proto navrhla celou škálu přípravků. Pro vypjaté situace se hodí Dokonalá láska 50 Pro rychlé zklidnění. Je to směs za studena lisovaných olejů s rostlinnými silicemi, rychle a účinně působící na psychiku, kterou dokáže zklidnit a navodit příjemnou náladu.

Pro další tipy, co pořídit do lékárničky se podívejte sem.

Co máte v psí lékárničce vy? Inspirujte nás na našem instagramu @hellosandy.cz nebo na facebooku. Rádi budeme vaše inspirace sdílet.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?