Jak vybrat pelíšek pro psa

17. března 2008

Pelech psa by měl být tak velký, aby se do něj pes celý vešel, není na škodu, bude-li pelíšek i o něco větší, aby měl pes možnost se roztahovat a „stlát si" jak se mu zlíbí. Výběr vhodného místa pro psa závisí částečně i na povaze psa. Pokud je váš pes bojácný, je vhodné pořídit mu pelech připomínající psí boudu (tj. krytý ze všech stran kromě vchodu), pes pak hlídá pouze vchod do svého pelíšku.

Vhodné jsou pelíšky, které připomínají dětský bazének, v takovém pelechu může pes ležet uprostřed a vyvýšené strany pelechu využít jako polštář pod hlavu. Možností jsou i plastové pelechy uvnitř s madrací, mnoho psů má však zálibu v okusování různých předmětů a plastový pelíšek jim proto velice vyhovuje, pro psa však okusování umělé hmoty není zdravé a to jak pro jejich zoubky, tak i žaludek a střeva (pokud kousky umělé hmoty polykají). Další možností je pořídit pouze matraci.

Pelechy pro psy se vyrábějí v různých velikostech, tvarech a barevných variacích, stejně tak se může lišit materiál madrace pelechu a síla vystýlky.

Pelech by neměl být příliš měkký ani tvrdý, to může stejně jako u člověka poškozovat páteř a klouby. Pokud bude mít pes svůj pelech na chladném místě (například na studených kachličkách) dejte pozor na to, aby byla spodní část pelechu z tvrdého látkového materiálu nepropouštícího vlhkost a chlad. Do pelíšku je vhodné dát menší dečku či polštářek, na kterém si pejsek bude moci sám ustlat.

 

Při výběru pelechu myslete i na hygienu, která je u psů důležitá - to znamená, nepořizujte pelech, u kterého je těžké udržovat čistotu. Nejlepší jsou takové pelechy, které lze snadno vyprášit, vyluxovat či vyprat v pračce.

Ceny pelíšků se pohybují od 200,- Kč, ale mohou být i dražší, záleží na materiálu a velikosti pelechu. Moderní pelíšky pro psy s ukládacím prostorem připomínající postele stojí 1.000,- Kč a více.

 

Po koupi nového pelechu nechte psa, aby se s ním sám seznámil. Tím, že ho budete nutit jít do místečka, které nezná a necítí se v něm dobře, v něm vyvoláte nechuť. Pes si musí svůj pelíšek prozkoumat sám, nebude mu záležet na tom, jakou má barvu, důležité pro něho bude, jestli je pelech pohodlný.

Pokud je pelíšek pro psy příliš cítit novotou či obchodem, uděláte mu radost, když mu ho vyperete v pro něj známé aviváži, kterou cítí z vás (pelech nesmíte příliš převonět, psi mají velmi citlivý čich a silná vůně by je mohla odradit). Rovněž se doporučuje pelíšek vystlat jeho oblíbenou dečkou či vaším starým mírně propoceným tričkem. Pes tak bude vědět, že je vše v pořádku a že nový pelíšek je tu pouze pro něj a jeho pohodlí.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?