Jak vybrat psa podle osobnostního typu

18. února 2017

Pořídit si psa je rozhodnutí na několik let, a žádná dvě plemena psů nejsou stejná. Při výběru vhodného psího parťáka vám snad pomůže následující přehled psích plemen podle Myers-Briggs type indicator (MBTI) – nástroje ke zjištění osobnostního typu.

Pekingský palácový psík – konzervativní systematik

Tento sebevědomý a vyrovnaný pes není to, za co jej snad máte. Rád prosazuje kontrolu a bude ignorovat vaše kárání s minimálními ohledy na následky. Jakmile však získáte jeho respekt, je spolehlivý a dobře vychovaný. (ISTJ)

 

Německý ovčák – dochvilný asketik

Těžko byste hledali loajálnější plemeno. Je bdělý, poslušný a inteligentní, s vysokým ochranitelským pudem. Často se tak stává přehnaně rodinným. Je ideální pro sdílení zatížení odpovědnostmi. (ISFJ)

 

Australský ovčák – překvapivý pracant

Původně byl určen k nahánění ovcí. Je to energický workoholik, inteligentní, věrný, s ochotou pomáhat druhým. (INFJ)

 

Jack Russell teriér – individualista a pragmatik

Tento pes je sice chytrý, ale má svou vlastní mysl. Vždy se bude pohybovat do rytmu vlastní hudby. Je to rodinný typ, ale těší se také z času o samotě. (INTJ)

 

Rhodéský ridgeback – individualista a razič

Krásný, atletický pes známý svou aktivní osobností. Miluje, když jsou jeho tlapky špinavé, a může poznávat svět… a může být dokonce trochu ďábelsky odvážný. Připomínají vám někoho? (ISTP)

 

Shiba Inu – nekonfliktní a citlivý

Toto japonské plemeno, vzhledem připomínající lišku se vzpřímenýma ušima, je bezstarostné, klidné a pozorné. I když skvělý společník, je spokojen se svou vlastní činností, poleháváním na trávníku a přemýšlení o světě. (ISFP)

 

Tibetský teriér – vzácný empatik

Notoricky rezervovaný vůči cizincům, ale velmi laskaví k těm, které zná. Ačkoli vám jen sotva skočí na klín, bude vás následovat jako stín. (INFP)

 

Čau čau – přesný, jako inspektor

Rezervované a zamyšlené osobnosti, blíže spíše kočkám. Může vypadat, že má hlavu v oblacích. Dá přednost být spíše po vašem boku, než sám. (INTP)

 

Bígl – pragmatický a flexibilní

Je hravý a aktivní, neustále hledá nová dobrodružství. Může být zdrojem problémů, pokud nebude dostatečně zabaven. Na sklonku dne je přívětivý a miluje přítomnost lidí. (ESTP)

 

Velškorgi – nadšený vyjednavač

Je to symbol žijící párty, vždy připraven ke hře. Právě pro svou hravost má občas problém zaměřit se na jeden konkrétní úkol. (ESFP)

 

Labradorský retrívr – optimista a motivátor

Soucitný a inteligentní, také stvořen pro sport a aktivity, stále hledá nová dobrodružství. Potápění v oceánu nebo výlet do hor – to je to pravé. (ENFP)

 

Francouzský buldoček – invenční

I když možná malého vzrůstu, uvnitř velká a živá osobnost. Je přátelský a milý, i když trochu divoký. Jeho tvrdohlavost jej může občas vést proti vaší vůli. (ENTP)

 

Sibiřský husky – hlasitý systematik

Aktivní, outdoorový husky. Vždy hledá akci, zejména v chladném počasí. I když je obecně dobromyslný a velmi spolehlivý, jeho osobnost může být dominantní. (ESTJ)

 

Bišonek – tradicionalista

Je především sociální. Je hravý, milující, potěšený z lidské pozornosti, ochotný pobavit člověka čímkoli. (ESFJ)

 

Zlatý retriever – spolehlivý a komunikativní

Vášnivý, charismatický, neustále stojí za lidmi, které miluje. Je působivě naladěn na potřeby druhých kolem sebe a žije ze sociálního spojení s nimi. První se za vámi vrhne do bazénu, nebo usne na úpatí postele. (ENFJ)

 

Tibetská doga – "král Slunce"

Charismatické a věrné, inteligentní a odhodlané, obrovské, chlupaté stvoření. Často může být dominantní a poměrně těžko vycvičitelné. (ENTJ)

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?