Jak vybrat správnou misku pro kočku?

30. prosince 2013

Určitě si sami rádi koupíte hrneček, nebo máte v oblibě nějaký, který jste dostali od svých přátel. Podobný pocit může mít i Vaše kočka. Jaké jsou dnes možnosti při výběru misek a jaké misky jsou vhodné právě pro Vaši kočku?

Kolik misek kočka potřebuje?

Většina majitelů koček si stejně jako já myslí, že kočka potřebuje dvě misky, jednu na vodu a druhou na jídlo. V dnešní době lze sehnat široké spektrum misek z různých materiálů a v rozličných barvách. Pokud Vaší kočce miska „utíká“ je možnost sehnat například misku s přísavkami, aby Vám kočka s miskou necestovala po kuchyni. Největším trendem dnešní doby jsou dvojmisky. Ty však nejsou zcela ideální, neboť jsou kočky, které odmítají pít vodu, do které spadl suchar nebo kousek konzervy. Což by znamenalo, že dokud vodu nevyměníte, Vaše kočka nebude pít. Z tohoto důvodu je tedy lepší pořizovat dvě misky, které budou umístěny dostatečně daleko od sebe, aby nehrozilo, že kočce spadne jídlo do vody.

 

Kočky a plastové misky

Misky dnes seženete ze tří různých materiálů, a to plastu, nerezu a keramiky. Nelze říct, který z těchto materiálů bude Vaší kočce nejvíce vyhovovat, každopádně u plastových misek se často stává, že načichnou aromatickým kočičím jídlem a Vaše kočka z nich po čase odmítne jíst. To samé se Vám může stát i u keramické misky, nicméně doba načichnutí bude delší než u plastu. Další nevýhodou plastových misek, tedy kromě rychlého načichnutí, je jejich značná lehkost, což může zapříčinit, že kočce se bude miska pohybovat, a to by jí nemuselo být zcela pohodlné. Ale, jak již bylo napsáno výše, dnes není problém sehnat misku s přísavkami, které tento problém odstraní.

 

Keramické kočičí misky

Co se týká keramických misek, jejich nespornou výhodou je jejich váha, což vzhledem k před pár řádky zmíněnému, zabrání „cestování“ misky po zemi. Keramickou misku seženete jak v hlubokém, tak mělkém provedení, takže se můžete rozhodnou podle toho, která bude Vaší kočce vyhovovat. Pro některé z Vás může být lákadlem pro koupi keramických misek jejich design. Vyrábí se v mnoha barevných provedeních. Některé druhy keramických misek jsou dokonce doplněné obrázky.

 

Nerezové misky pro kočky

Vzhledem k výše popsanému nebezpečí načichávání misek jsou dnes doporučované zejména misky nerezové, které lze sehnat jak v mělké, tak hlubší variantě. Ohledně hloubky misky se požadavky každé kočky liší, ale obecně se říká, že kočka má radši mělkou misku. U hluboké misky se může stát, že bude vousy narážet do jejích okrajů a bude kvůli tomu jídlo z misky vytahovat a jíst ho ze země. Pro některé chovatele koček může být úskalím nerezových misek jejich jednoduchost. Pokud si tedy potrpíte na výrazný a vtipný design, asi prvotně po nerezové misce nesáhnete. Ale přiznejme si, neměli bychom radši myslet na pohodlí kočky, než na to, jak miska na zemi vypadá?

 

Nelze jednoznačně říci, která miska je pro kočku nejlepší. Nejdůležitější je, aby kočka měla dvě misky, které budou pravidelně umývané a bude v nich podávaná čerstvá potrava a voda.

 

Autorka: Andrea Ivaničová

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?