Jak vyčistit uši psa?

31. července 2011

Je tu léto a s ním i vyšší nutnost čistit psovi uši. Určitě i váš pes potřebuje v létě chladnou koupel a byla by škoda, mu ji nedopřát jen kvůli problémům se znečištěním zvukovodů. Kdy tedy psovi čistit uši? Jak správně ucho psa vypláchnout? Tento článek vám na vaše otázky odpoví.

Kdy je vhodné přistoupit k čištění ucha?

 • Pokud Váš pes rád a často plave. Voda narušuje přirozené bakteriální osídlení uší.
 • Pokud jsou boltce a zvukovody hodně ochlupené, což znemožňuje odchod mazu ven ze zvukovodu
 • Pokud se ve vnějším zvukovodu a v záhybech boltce objeví větší množství mazu
 • Pokud je zvukovodu zúžený a špatně průchodný (plemenná predispozice)
 • Pokud je třeba zvukovod a boltec vyčistit před aplikací léků, především v případě zánětu zevního zvukovodu
 • Pokud pes trpí na opakované bakteriální záněty zvukovodu a pravidelné čištění by mělo sloužit jako prevence těchto zánětů

 

Správný způsob výplachu zvukovodu psa

 1. Jednou rukou opatrně vytahujeme boltec směrem nahoru. Druhou rukou stiskem lahvičky OTOFIN aplikujeme do zvukovodu.
 2. Aplikátor by se měl vést do zvukovodu ve směru průběhu vertikálního kanálu tak, aby nedošlo k poranění zvukovodu. Zvukovod vyplníme tekutinou.
 3. Snažte se nedotýkat špičkou aplikátoru boltce nebo kůže zvukovodu. Do čistícího roztoku by mohly proniknout z mazu a nečistot bakterie.
 4. Boltcem uzavřeme ústí zvukovodu a provádíme mírnou a šetrnou masáž, kterou doprovází čvachtání roztoku ve zvukovodu. Tekutina by měla jednu až dvě minuty ve zvukovodu působit.
 5. Měkkým gázovým čtvercem nebo kvalitním vatovým tamponem vytřeme nečistoty a zbytek roztoku.
 6. Zbytek tekutiny pes následně ze zvukovodu vytřepe.
 7. Boltec a zvukovod můžete znovu vysušit gázovým čtvercem nebo papírovým kapesníčkem. Čištění je vhodné provádět tak dlouho, dokud není gázový čtverec nebo tampon bez nečistot, případně suchý.

 

Otofin

 

Vatové tyčinky nejsou vhodné, vata často z tyčinky sklouzne a zůstává ve zvukovodu. Navíc se při tomto způsobu čištění tvoří z nečistot zátka, která může být zdrojem bakterií a narušuje přirozené samočistící schopnosti zvukovodu.

 

Pokud si nejste jisti, že zvukovod čistíte správně, poraďta se s veterinářem. Ukáže, jaký způsob je dostatečně účinný a šetrný. Nesprávným postupem můžete zánět zvukovodu vyvolat.

 

Má-li váš pes dlouhodobě zánět zvukovodu, je nutné vše konzultovat s veterinárním lékařem. K výplachům nikdy nepoužívejte peroxid vodíku ani doma připravované roztoky!

 

OTOFIN jemná péče s vynikajícím účinkem

Nový přípravek k čištění zvukovodu, OTOFIN ušní lotio, roztok odpovídá svým složením současným požadavkům na kompozici přípravků určených pro efektivní a bezpečné výplachy a čištění uší psů a koček.


Účinné látky jsou získané z přírodních drog, které se kromě vynikajícího antiseptického efektu vyznačují svou bezpečností. Měsíček, levandule, bazalka
a propylenglykol jsou známy svou schopností snižovat počty bakterií a kvasinek; působí též proti některým virům a roztočům. Alfa-bisabolol působí antisepticky
a protizánětlivě.

 

Kombinace extraktů rostlinných drog a propylenglykolu spolehlivě a šetrně rozpouští cerumen a je vhodná k preventivnímu čištění zvukovodu a boltce. Součástí ušního roztoku jsou také látky, které snižují dráždivost ostatních účinných složek. Díky tomu roztok sliznice neirituje a nevysušuje. OTOFIN má kyselé pH imitující prostředí zdravého ucha, což dále napomáhá antimikrobiální působnosti.

Otofin na čištění uší psa

Jak OTOFIN dávkovat a aplikovat

Rutinní aplikace k udržení zdravých a čistých uší: 1 × týdně. V případě nadměrného znečištění zvukovodu cerumenem a odumřelou tkání lze po poradě s lékařem roztok aplikovat jednou denně po dobu osmi dní.

 

Výplach zvukovodů tvoří součást terapie infekčních a parazitárních otitid, nenahrazuje však jejich léčbu.

 

Snadné použití umožňuje dostatečně dlouhý a elastický aplikátor, díky němuž lze roztok aplikovat dostatečně hluboko do zvukovodu. Současně se eliminuje riziko poranění sliznice zvukovodu při neopatrné manipulaci.

 

Při chronickém onemocnění uší kontaktujte Vašeho veterinárního lékaře.

 

OTOFIN … AŤ MŮŽE V LÉTĚ DO VODY

Otofin k čištění uší psa

 

Pozn. redakce: Tento článek obsahuje reklamní sdělení.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?