Jak vyzrát na nejedlíka?

1. února 2019

Možná to sami důvěrně znáte: kráčíte s hubeným psem po ulici a lidi se na vás obrací s otázkami, proč ho víc nekrmíte, dávají vám různé rady, jaké vařit masíčka, kupovat speciální zálivky a podobně. V zoufalství, ze strachu o svého miláčka zkoušíte neustále lepší granule a konzervy, které končí načaté ve skříni. Až jednoho dne sáhnete po lidských salámech, tlačenkách nebo uzeninách. A problém je na světě. Jak vyzrát na nejedlíka jednou provždy a nezničit mu zdraví?

Nakrm toho psa!

Někteří psi jsou od přírody velcí jedlíci a není třeba je do jídla dvakrát přemlouvat. Jiní naopak krmivo odmítají. Vždy jen trochu uzobnou, aby přežili. Není lehké na první pohled poznat, zda problém pramení z mlsného jazýčku vašeho miláčka, nebo za to může třeba zdravotní problém. S prvním druhem chování se setkáváme daleko častěji, ale pozitivní je, že se i daleko lépe řeší. Není však na škodu pejska před zkoušením jakéhokoliv postupu nejdřív nechat odborně vyšetřit, zdali nemá zažívací problémy nebo ho netrápí jiné bolesti. Jistota je jistota.

Jak odhalit příčinu?

Nechuť k jídlu může mít u zdravého psa různé příčiny, za které střídavě páníček může i nemůže. Typická situace zkoušení neustále lepších a voňavějších psích dobrot jenom prohlubuje psí rozmlsanost a pes se naučí zkoušet, zdali nedostane něco lepšího, když svou misku nechá i tentokrát ležet ladem.

Dalším důvodem je nesprávně zvolená velikost a příchuť krmiva. I když je známým faktem, že se značky granulovaného krmiva nevyplatí často střídat, jednotlivé příchutě v rámci jedné naopak ano. Je docela možné, že vašemu miláčkovi prostě jenom nesedí ryba, nebo naopak vadí kuřecí. Totéž platí i u psů krmených syrovou stravou. Pokud nepomůže změna druhu masa, je praktickým tipem nechat svalovinu trochu povařit, aby byla vůně pro psa intenzivnější. Pozor na kosti, ty nevaříme ani jinak tepelně neupravujeme za žádných okolností!

Dodejte jídlu šmak – zdravě!

Základem je nepolevovat a vytvořit určitá pravidla. Krmení pravidelně buď jednou, nebo několikrát denně a mimo tuto dobu misku s jídlem neponechávat k dispozici. U zdravých, dospělých psů můžeme zkusit metodu ,,nečekej a jez", kdy si určíme čas, jak dlouho misku psovi ponecháme a pokud se k ní do této doby nepřiblížil, odebereme mu ji a podáváme až v době dalšího krmení. Možná tento způsob zní krutě, ale trávicí trakt masožravce je dobře uzpůsoben k podobnému nárazovému stylu krmení narozdíl od býložravců, kteří jsou závislí na nepřetržitém přijmu potravy.

Mimo to existuje ještě několik způsobů, jak jídlo psovi obohatit a nepřivodit mu tím zdravotní problémy nebo obezitu.

1. Pivovarské kvasnice

Pivovarské kvasnice jsou zcela přírodní produkt, bez přídavků chemie. Jedná se vlastně o vedlejší produkt při výrobě piva. Během kvašení, když se cukr mění na alkohol, se kvasnice v nádržích velmi rychle množí. Namnožené kvasnice se pak suší a lisují do tablet, nebo melou na prášek konzistence hladké mouky, který se výborně rozpouští a manipulace s ním je snadná. Typická je vůně kvasnic a světle hnědá barva. Jsou bohatým zdrojem lehce stravitelných bílkovin, aminokyselin, vitamínů skupiny B, železa, beta glukanů a dalších látek, které mají prokazatelný pozitivní účinek na nervový systém, kvalitu kůže a srsti a v neposlední radě podporují chuť k jídlu. Za zkoušku stojí CANVIT BARF BREWERS YEAST, které jsou dostupné v praktickém uzavíratelném obalu.

2. Lososový olej

Pokud je váš pes milovníkem ryb a neodolá ničemu, v čem toto specifické aroma ucítí, je dobrou volbou přidávání lososového oleje. Pro psy je užitečný především pro bohatý dostatek omega 3 mastných kyselin, které jsou ve vysoce využitelné formě. Nejenže má blahorodný vliv na kůži a srst, navíc se podílí na snižování cholesterolu v krvi. Jeho pronikavé aroma a chuť zaručeně přiměje nejedlíka zbaštit celou krmnou dávku do pár minut. Pokud má olej ještě praktický obal, který zároveň nahrazuje odměrku, jako u produktu CANVIT BARF SALMON OIL, je přidávání oleje hračkou a nezabere víc než pár vteřin.

Ať už je váš pes nejedlík, nebo má problém s přibíráním na váze, přírodní doplňky jsou tou správnou volbou. Neobsahují chemická aditiva ani nehrozí předávkování. A co je nejdůležitější, jedná se o zdravá dochucovadla, která mazlíčkům nezničí zdraví vysokým obsahem solí a konzervantů, které jsou běžně přítomny v potravinách určených pro lidi.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?