Jak z jednoho psího přítele byli dva

1. května 2013

Byla neděle okolo 7 hodiny ranní. Šla jsem se svým ročním pejskem JRT jako každý víkend na procházku k lesu kousek od cvičáku. Tak jako vždy jsem u lesa Dastyho (mého psa) pustila z vodítka a on běžel přede mnou a tahal všelijaké klacky, atd.

 

 

Najednou jako by mu "přeskočilo" tak přestal poslouchat. Ačkoliv můj pes je vycvičený a poslechne na slovo,tak ten den byl najednou jak utržený ze řetězu. Na jméno nereagoval, na přivolání také ne a prostě běžel dál od cesty do lesa. Tak jsem šla tak jak jsme zvyklý dál po cestě, když jsem ale došla na konec cesty kde se vždy otáčíme a jdeme zpět domů, tak Dasty tam nebyl. Chvíli jsem na něj volala a snažila se koukat směrem, kam běžel. Ale Dasty jakoby zmizel.

 

Ani nebyl slyšet hluk praskajících větví z lesa.. Tak jsem se rozhodla jít zpět na začátek cesty-třeba tam čeká! Když jsem ale došla na začátek cesty tak nic.. Čekala jsem že přiběhne.. Ale když už to bylo přes hodinu, tak jsem zavolala na policii kdyby pejska někdo našel. Ale dál jsem chodila okolo místa kde mi utekl. Po skoro 2hodinách jsem najednou slyšela šum z lesa a vidím jak proti mě běží Dasty. Nebyl ale sám běželi dva! Když byl blíže u mě,koukal jak když opravdu věděl že něco provedl, přivítal mě a otočil se oproti tomu pejskovi, co běžel s ním.

 

Tak jsem se zvedla od mého pejska a šla blíže k tomu cizímu psovi. Když jsem se k němu přiblížila tak mě překvapilo jak je pejsek špinavý a zanedbaný. V tu chvíli když jsem na pejska ukázala rukou aby šel blíže ke mě tak nereagoval. Tak jsem k němu šla teda ještě blíž a zjistila že pejsek je slepý a kulhá na pravou přední pacičku. Nejdříve jsem se bála na něj sáhnout-nevěděla jsem jak byl zvyklý na lidi.

 

Ale když jsem se odhodlala ho pohladit tak v tu chvíli jsem věděla že jsou z nás kamarádi. Pejsek mi začal olizovat ruce.. A bylo na něm vidět že je rád že ho někdo hladí. Nemohla jsem ho tam nechat tak jsem domů odcházela se dvěma psema. Doma jsem našeho nalezence vykoupala ostříhala splstnatělou srts a zbytek rozčesala. Dala jsem mu misku s granulkami, nevěděla jsem zda ho Dasty nechá jíst z jeho misky, ale nechal,jedli spolu z jedné. Potom usnuli společně v Dastyho pelíšku.

 

Na internet a na stránky útulků jsem dala jeho foto a napsala jsem že jsem ho našla,čekala jsem že se o něj někdo přihlásí. Po týdnu mě i Dastymu pejsek přirostl k srdci a nikdo se o něj nehlásil. Pejska mám do teď. Ale krásné na tom bylo že Dasty si vlastně našel kamaráda a udělal "dobrý skutek" nevíme jak by pejsek jinak dopadnul. Do teď ale nevím kam Dasty v lese u cvičáku k pejskovi přišel. Pejskovi jsme dali jméno WAIF -nalezenec :) Děkuji za přečtení a snad se bude příběh líbit.

 

 

 

Přidáno: 66 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?