Jak zabavit kočky

15. července 2012

Kočka je tvor společenský a až na malé výjimky samotu nemusí. Pokud žije doma s člověkem, často k němu přilne, nemá-li žádného zvířecího kamaráda. To ale znamená, že očekává to, že si s ní její člověk bude hrát a věnovat se jí. Pokud na ni nemáme tolik času, měli bychom přemýšlet o tom, zda si nepořídit další zvířátko.

Kočky: Hraj si se mnou!

Pokud si domů pořídíte kočku, je zcela jasné, že dostane najíst, napít, teplo, veterinární péči. Je to ale živý tvor, který myslí a cítí stejně, jako ostatní tvorové. Na to bychom měli při pořizování jakéhokoliv zvířátka myslet také. Je prostě potřeba se mu věnovat, aby se nenudilo.

Nuda totiž znamená výrazné strádání, které by mohlo vyústit až ve změnu chování. Kočka, která se nudí a nemá si s kým hrát, může začít trpět depresemi, které vyústí v to, že místo spokojeného mazlíčka budeme mít doma teroristu, který se ale svým chováním většinou jen dožaduje pozornosti.

To, že kočka strádá po citové stránce, se může projevit jakkoliv. Může své lidi napadat, přestává používat záchod a potřebu vykonává, kde se jí zachce, nebo prostě ničí zařízení. Trestání v takovém případě ještě zhoršuje její duševní stav. Deprese se pak prohlubují ještě více.


Hračky pro kočky

Kočka je navíc tvor, který rád loví, a to v každém věku. Obecně se traduje, že kastráti tuto schopnost již nemají, ale opak je pravdou. Tento pud jí zůstává stále.

Pokud nemá možnost si nějakou tu myšku nebo ptáčka venku ulovit, měla by se trénovat jinak. Existuje celá škála různých hraček, na kterých si může své lovecké schopnosti zdokonalovat.

Často stejnou službu udělá i obyčejný provázek s papírkem, jen když se to hýbe. Také laserový paprsek běhající po zdi udělá divy. Je jen na nás dvounožcích, kolik času a lásky chceme našemu mazlíčkovi věnovat. Pak o nápady jistě není nouze.

 

Kočka jako nejlepší přítel

Pokud kočce pořídíte kamaráda, nejspíš se k člověku tolik už mít nebude. Když ale opustíte byt, můžete si být jisti, že si zábavu najdou. Nějaké hračky by ale i tak měli mít k dispozici.

Není dokonce ani nutné, aby vaše kočka byla pohromadě se stejným druhem. Zcela jistě si zvykne i na kamaráda, který se jí ani trochu nepodobá. Hlavně, že není sama. Není tak žádnou výjimkou, že je schopná si velmi dobře rozumět třeba s myší, potkanem, králíčkem nebo psem. V naprosté většině se z nich stanou naprosto neodluční kamarádi.

Je pravda, že doma můžete mít jedince, kterému samota naprosto vyhovuje, ale jedná se jen o skutečné výjimky. Většinou kočka společnost přivítá.

Pokud tedy vaše kočka ještě žádného kamaráda nemá, zkuste jí nějakého pořídit. Zcela jistě zaznamenáte změnu. Změnu v tom smyslu, že bude šťastnější.

 

Autorka: Naďa Kučerová

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?