Jak zabavit psa na dovolené?

7. srpna 2018

Stejně jako u lidí i mezi psy známe jak lenochy tak psí sportovce. Ti se ani na minutu nezastaví a ani vaše dovolená není pro ně důvodem k odpočinku. Jak tedy efektivně zabavit psa na cestách a nezabrat při tom moc místa v kufru?

Frisbee

Frisbee, nebo také létající talíř, známe všichni. Je to oblíbená aktivita nejen lidí ale i pejsků. A také se jedná o oblíbený sport ve světe kynologie. Vrcholoví psí sportovci se musí naučit hned několik technik chytání a vše stihnout v časovém limitu. To však v našem případě není nutné ovládat. Stačí mít pejska, který rád běhá a aportuje.

Frisbee známe několik druhů a ne všechny jsou pro našeho psa bezpečné. Často vidíme frisbee z tvrdého plastu. Ten se může pod náporem psích zubů lámat a nebezpečně psovi poranit tlamu. Je vhodné tedy vybírat kvalitnější typy. Vhodným typem je například plátěné frisbee s lanem. To psa neporaní a zároveň se s ním můžete přetahovat a zvýšit tím jeho zájem, nebo ho na aktivitu efektivně navnadit.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Tenisák nahradí míček plný dobrot

Možná váš mazlíček není tak úplně vášnivý aportér, ale rád si smlsne na něčem dobrém. Klasická miska je nuda, to už zná. Co mu to trochu zpestřit? Přesně proto byl navrhnut míček Beco Ball. Míček má speciální otvor, do kterého psovi nasypeme pamlsky nebo granule a on si je pomocí kutálení bude snažit vylovit. Míček je možné vždy plnit jinými dobrotami a tak tato aktivita bude pejska bavit neustále. Kromě toho je míček vyrobený z přírodního kaučuku a rýžových slupek, takže je pro pejska absolutně nezávadný a je šetrný k životnímu prostředí.

Hrátky s ručníkem

Pokud už na dovolené jste, zde je pár tipů jak pejska zabavit tzv. ,,narychlo“. Stačí na to jen menší ručník, pár psích dobrot a to je vše. Přeložíme ručník na kratší straně a vznikne nám dlouhý úzký pás. Umístíme do řady za sebou pamlsky a ručník srolujeme do rolády. Jeden pamlsek pejskovi ukážeme a položíme ho na okraj. Pes rychle pochopí, že aby se dostal k pamlskům, musí ručník postupně odsouvat nosem a pamlsky vybírat. Psovi nemusíte radit nebo pomáhat, maximálně přidržet ručník aby mu neklouzal.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?