Jak zabránit psovi, aby po bytě roztahal bláto?

18. října 2016

A je to tady! Babí léto – kdo vymyslel, že je babí? – je pomalu pryč a přichází období bahna na botách, vlezlého větru a nedostatečného šatníku ve skříni – neboť vše, co si na sebe oblečete, bude nedostačující a nakonec ani celá skříň najednou nezabrání, aby vám nebyla zima. A s tímto obdobím vyvstává otázka: Jak to udělat, aby pes do bytu nezavlekl epidemii nepořádku a bahna? Jedno bahno – všude bahno…

Použijte psí "protibahní" pomůcky

Nejjednodušším řešením je užití pomůcek! Nejlevnější variantou je sáček – navlečte jej zespodu na psa a gumičkou, či provázkem stáhněte kolem bříška, krku a pod zadečkem. A před vchodem jen sundejte sáček (nebo tašku) – váš pes vstoupí domů zcela čistý! Pozn.: U samců je nutno aplikovat plenku. Další variantou jsou botičky – lze je zakoupit v každém lepším zverimexu. Pamatujte na to, že potřebujete dohromady čtyři! A připravte si obnos od jednoho do několika tisíc. U psa je výhodou, že až začnou silničáři sypat cesty solí, nebudou mu packy rozežírány a stačí před vchodem pouze zout! Nevýhoda? Většina psů trvale a vlekle odmítá v něčem takovém chodit – do začátku si po nazutí botiček připravte kameru a natáčejte to!

 

Omývací psí linka

Další varianta je pro skvěle vycvičené psy. Máte - li svého psa dobře zvládnutého, nainstalujte si před vstupní dveře (nebo za, podle praktičnosti) velkou rohož s vysokými okraji, kterou použijte jako nádržku – a napusťte ji vodou. Možno do vody přidat jemný psí šampon. Před vstupem do domu přikažte psovi, aby se na rohož postavil a zvedl postupně každou packu. Následně mu tlapky otřete do sucha. A je to!

 

Parkovací systém pro psy

Poslední možností je nejnovější „supernovinka“, naváděcí systém, jaký je využíván u moderních aut. Je propojený s vodítkem a obojkem psa a je naprogramovaný na všechny kaluže a příležitosti, skýtající bahno. Jakmile se pes k podobnému přírodnímu úkazu přiblíží, začne systém hlasitě pípat a upozorní psa i vás, abyste nepohodlnost bezpečně obešli. Pouze dodatek – v deštivém počasí nevycházejte ven vůbec, pípání by vám znělo v hlavě ještě i druhý den.

 

Nebo prostě jen jako každý rok po procházce budete muset strávit asi čtvrt hodinu utíráním tlapek nebo rovnou rychlou koupelí, chcete-li byt zachovat bez bahna. Možno také vystlat hadry na jedno použití asi pětimetrový pruh od vstupních dveří do bytu, aby si pes chůzí po nich tlapky sám očistil, a vy jen pak hadry vyhodíte. Nebo máte jiný tip, jak zachovat na podzim byt či dům bez bahna?

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?