Jak zajistit dobrou péči kočce i přesto, že je váš příjem omezený?

10. února 2017

Mám doma dvě nalezené kočky. A najednou, po třech letech soužití začala jedna z nich vykonávat potřebu do mé postele. Co teď? Trpělivě jsem uklízela, zjišťovala možné příčiny a vždy nakonec došla k tomu, že se může jednat o zdravotní problém. Jak ale jít k veterináři, když jste bez peněz?

Veterinární ošetření bez peněz

Někteří veterináři mají svou internetovou poradnu. Můžete si tak vystačit jen s e-mailem, eventuálně s několika emaily v případě, že chcete mít vícero odpovědí a mít tak možnost jejich doporučení porovnat. V tomto případě samozřejmě záleží na závažnosti onemocnění. Ve vážných případech mohou být internetové rady dány již tzv. „s křížkem po funuse“.

V případě, že máte svého stálého veterináře, je obvykle možné se domluvit na pozdější platbě nebo na případném splátkovém kalendáři.

Některá veterinární léčiva se prodávají v lékárnách a někteří lékárníci jsou zdatní i ve veterinárním poradenství. Léčiva zaplatit musíte, ale alespoň neplatíte za lékařské výkony jako je například měření teploty nebo podání tablety, které lze zvládnout i doma.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Kočičí výbava a hračky "hand-made"

Chceme pro své kočky pelíšek i hračky, ale jejich ceny mohou být závratné. Bazarové zboží může být řešení, ale ze zdravotního hlediska ne vždy nejlepším. Raději tedy své kočce něco vyrobte. Například:

  • ušijte pelíšek,
  • vyrobte domeček z kartonu (kočky krabice milují!),
  • jako škrabadlo dobře poslouží i odřezek koberce nalepený na stěnu nebo dveře,
  • super hračky jsou kuličky ze zmačkaného alobalu, míčky nebo peříčka na gumičce připevněné k židli atd.

Hlavní je pohyb a zábava. Kočce nejde o barvy a cenu.

Čím nakrmit kočku, aby zbylo ještě i na vás

Ano, strava kočky má být vyvážená, pestrá, většinově „mokrá“, ale i suchá. Ať už ale krmivo kupujete nebo ho kočce vaříte, nic z toho není zadarmo.

Jestliže už tedy krmivo kupujete, určitě je nákup na internetu levnější variantou. Ceny můžete dlouhodobě sledovat u cenových srovnávačů a složení jednotlivých druhů krmiva se obvykle rovněž dozvíte.

V případě, že své kočce vaříte, dbejte na to, aby strava kočky byla opravdu pouze pro kočku – tedy neobsahovala koření a sůl. Cena u tohoto způsobu krmení záleží na konkrétním složení, které zvolíte (a to se může zásadně lišit).

Když už to opravdu nezvládáte…

I to se může stát. „Zbavit“ se kočky a dát ji do útulku ale není řešení. Jestliže máte svou kočku rádi, nikdy byste si to neodpustili. Určitě ale můžete zkusit požádat útulek o pomoc. Jistě se najde útulek, který je schopen vám dočasně pomoci například s krmením nebo v akutních případech i veterinární péčí.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?