Jak zajistit dobrou péči psovi, i když je váš příjem omezený?

24. února 2017

Patříte také k rodinám, kde pes se má líp než člověčí příslušníci vaší smečky? Zatímco syn si stěžuje, že takové libové hovězí, co má dnes k večeři Besie a Beky on měl naposled před dvěma měsíci. Ty dvě fenky už ho mají podruhé tento týden? Nebo vaši psi dostávají naopak to, co zbude vám na talíři, a vy se jen divíte, že mají tenhle měsíc už podruhé průjem a vy ani netušíte z čeho? Žádný extrém není dobrý.

Jak ušetřit za veterináře?

Pochopitelně není žádoucí šetřit na pravidelné vakcinaci psů, kterou by měl každý jedinec absolvovat podle kalendáře a doporučení. Významnou úsporu finančních prostředků za platby u veterináře může představovat včas uzavřené pojištění vašeho domácího mazlíčka. Pokud svému psovi od štěněte platíte pojištění, vyplatí se vám zvlášť v případě drahých operací, nebo dlouhodobé léčby psa. Uspořené prostředky mohou dosáhnout desetitisíců. Mnozí veterináři jsou ochotni akceptovat i platby na splátky, na kterých je třeba se vždy ale předem dohodnout.

 

Pes chce krmení každý den

Prevence je vždy prvořadá. Na veterinárních nákladech výrazně ušetříte, budete-li svého psa krmit kvalitní stravou. Ať už jste příznivci krmení syrovou stravou BARF, nebo psovi kupujete granule, dávejte mu to nejlepší. Sledujte složení krmiva a volte raději holistické granule, které nezpůsobují psům žádné zažívací potíže a psi po nich ani zbytečně netloustnou. Kvalitní strava je také prevencí před onemocněním kloubů, zažívání, kožních i nádorových onemocněním psů.

 

Vybavení pro psa

Mnoho e-shopů s krmivem a vybavením pro psy mívá různé slevové akce, kdy například v balíku s krmivem dostanete zdarma i barel jako zásobník na krmivo, nebo k oblíbeným konzervám vašeho psa právě přidávají hračku zdarma. Vyplatí se také sledovat slevové portály a srovnávat ceny. Počkejte s nákupem vybavení na výprodeje. Výrazně ušetříte i při nákupu velkého nebo dvojitého balení krmiva. Přes e-shop je nákup vždy levnější, než v kamenném obchodě, navíc některé obchody nabídnou i dopravu zdarma.

 

Hračky pro psy vlastní výroby

Spoustu hraček pro psy vytvoříte jednoduše z věcí, které už v domácnosti máte. Jednou takovou hračkou je pečící plech na muffiny v kombinaci s tenisovými míčky. Do každého z důlků na plechu vložíte pamlsek, a ten pak přikryjete tenisovým míčkem. Takto vyplníte celý plech a hračka pro psa je hotová. Váš pes rychle pochopí, co se pod tenisáky skrývá za dobroty. A zapomenout byste neměli ani na oblíbené PET láhve. Dají se dobře plnit, také zavěšovat a pes musí vynaložit trochu úsilí a přemýšlení, aby z nich oblíbené pamlsky dostal ven. Sami byste jistě našli mnoho dalších způsobů, jak jednoduše zabavit svého psa, i když zrovna není peněz nazbyt.

 

I při omezeném příjmu je pořád dostatek možností, jak se o svého psa postarat po všech stránkách tak, aby netrpěl hlady ani nedostatkem zábavy.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?