Jak zajistit pro svého mazlíčka to nejlepší krmivo

17. listopadu 2014

Zdravá, vyvážená a chutná strava, která splňuje veškeré nutriční a fyziologické potřeby psů, je jedním ze základních předpokladů životní pohody a pevného zdraví. To platí pro všechny životní etapy Vašeho pejska. Štěněti musíme zajistit dostatek energie, bílkovin a esenciálních vitamínů a minerálů pro správný vývoj a růst. Dospělé psy chceme udržet co nejdéle v perfektní kondici při zachování zdraví. U psích seniorů musíme myslet na jejich specifické nutriční potřeby a ochranu životně důležitých orgánů, které jsou již často postiženy nejrůznějšími stařeckými neduhy. S tím vším nám může správně zvolená dieta pomoci. Dokonce i u pejsků, kteří trpí různými zdravotními problémy, jako jsou alergie, orgánová onemocnění nebo třeba problémy s pohybovým aparátem, může mít vliv diety zcela zásadní význam.

Není proto divu, že veterinární lékaři, výrobci krmiv a samozřejmě i chovatelé přikládají výběru správného způsobu krmení stále větší pozornost. Nabídka nejrůznějších druhů a typů krmiv je dnes obrovská, výrobci krmiv se předhánějí, kdo nabídne lepší produkt a objevují se stále nové trendy ve výživě psů. S tím však souvisí i fakt, že se rozšiřují všelijaké mýty a omyly, jejichž zdrojem bývají často nadšenci a samozvaní odborníci na výživu, kterým bohužel schází elementární vzdělání v oblasti fyziologie, výživy a zdraví zvířat.  Pro běžného spotřebitele je tak čím dál těžší se v problematice správně zorientovat, přičemž každý by chtěl pro svého mazlíčka jen to nejlepší.

Privilege pro dospělé psyPrivilege pro dospělé psy

Co tedy máme od krmiva očekávat?

Optimálně zvolená dieta by měla být v prvé řadě nutričně vyvážená, pokud jde o obsah základních živin a esenciálních vitamínů a minerálů, a také chutná – potěšení a radost z krmení jistě přispěje k celkové pohodě každého pejska. Obsah živin musí odpovídat individuálním potřebám psa, protože nejen věk, ale i životní styl, plemenná příslušnost a další faktory ovlivňují jeho fyziologickou potřebu živin. Pokud si chcete být jistí, že Vámi vybrané krmivo bude tento zásadní požadavek splňovat, vybírejte prémiové nebo ještě lépe superprémiové značky zkušených výrobců, kteří při vývoji krmiv pro psy spolupracují s veterinárními lékaři.

Štěňátka

Dalším velmi důležitým parametrem je kvalita použitých surovin a technologie výroby krmiv. Tyto faktory ovlivňují stravitelnost a využitelnost živin, které Váš pes v krmivu přijímá. Správně tepelně opracované suroviny jsou mnohem lépe stravitelné, než syrové maso a zelenina. Existují i další způsoby úpravy základních surovin, aby se zlepšily jejich vlastnosti. Je to například hydrolyzace proteinů, kdy jsou bílkoviny enzymaticky rozštěpeny na menší částice. To jednak zvyšuje stravitelnost, zrychluje vstřebávání aminokyselin z trávicího traktu, které mohou putovat rovnou do svalové tkáně a přispívat tak k tvorbě a udržení svalové hmoty. Jejich další obrovskou výhodou je fakt, že mají menší potenciál vyvolávat alergické reakce.

Kvalitní krmivo Vašemu psovi kromě výše zmíněných základních předpokladů nabídne řadu dalších benefitů. Samozřejmostí by měl být přídavek přirozených antioxidantů, které nejen že chrání krmivo před žluknutím, ale také napomáhají v boji proti volným radikálům a pomáhají zvyšovat výkonnost imunitního systému.

Privilege krmivo pro psy

Přídavek omega-3 a omega-6 mastných kyselin ve správném poměru má blahodárný vliv na zdraví kůže a srsti, vývoj mozku a sítnice u štěňat, a nezanedbatelným přínosem je jejich protizánětlivý efekt, zejména pak u pejsků, kteří trpí alergiemi anebo artrózou.

Artróza a problémy s klouby se nevyhýbají ani pejskům, zejména pokud jde o velká plemena a psí pány a dámy, kteří již dosáhli seniorského věku. Různé studie uvádějí, že výskyt artrotických změn u psů starších sedmi let přesahuje 80%. Glukosamin a chondroitin, což jsou stavební kmeny kloubní chrupavky tak mohou, pokud jsou v adekvátním množství přidány do krmiva, rozvoj těchto změn zpomalovat a pejskům, kteří již artrózou trpí, přinášet úlevu.

Labradorský retrívr

Nemůžeme opomenout ani zdravé trávení a funkci trávícího systému. Co si budeme povídat, perfektní trávení a optimální množství a konzistence stolice, eliminace plynatosti a snížení zápachu stolice činí i pro nás soužití se psem příjemnější. Za tímto účelem se do krmiv přidávají zdroje rozpustné vlákniny, která podporuje střevní mikroflóru, jako je například řepná dužnina nebo droždí (zdroj manno-oligosacharidů), a extrakt z rostliny Yucca shidigera.

Jestli se teď máte chuť zeptat, kde takto skvělé krmivo sehnat a nenechat se přitom zruinovat, máme pro Vás skvělou zprávu. Superprémiové krmivo Privilege perfektně splňuje všechny uvedené parametry, pochází ze Španělska od výrobce, který má více než 50-ti leté zkušenosti ve výživě lidí a zvířat. Použité suroviny mají stejnou kvalitu, jako by byly určeny pro lidskou spotřebu. To vše za cenu, která Vás potěší. Dobrá výživa není luxus. Je to Privilege.

Privilege krmivo pro psy

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?