Jak zatočit s bleším cirkusem našeho psa

29. února 2016

„A ať tě blechy štípou celou noc“ je nenáviděná věta většiny pejskařů. My, co jsme si prošli neúnavným a lítým bojem na život a na smrt se zástupy těch krvelačných potvor, víme, o čem je řeč. V poslední fázi už zabere jen deratizér, dýmovnice do bytu, spálit všechen nábytek a nejlépe se odstěhovat, než se vy, pes i děti udrbete k smrti. Nicméně – vědci za své těžce vydělané peníze nespí, oni za ně pracují a dokonce úspěšně – přichází zázrak v podobě tablety!

V čem je zakopán pes?

Jak každý správný pejskař ví, blechy jsou potvory přizpůsobivé a spousta prostředků už na ně neplatí. Spreje téměř vůbec, pipety občas zaberou a snad obojky se jakž takž snaží odrážet útoky migrantů v srsti. Je tedy třeba vynalézat neustále něco nového, co je vypráší z kožichu. Novinka – odblešovací tablety přichází na trh hned ve třech variantách. Samozřejmě princip zůstává obdobný jako u pipet a ostatních známých přípravků – pes pozře antiparazitikum, to se krevním řečištěm dostane do podkožního tuku a odtud zabíjí všechny parazity, ale až po přisátí. Účinná látka působí na nervový systém parazitů, ti se zblázní a do osmi hodin od přisátí umřou.

 

Pozitiva domácího žvýkání tablet proti blechám

Hlavním pozitivem je samozřejmě to, že tablety působí v dnešní době jako zázrak. Díky délce účinku (fungují minimálně pět týdnů, ale podle druhu blech a velikosti psa mohou působit i déle - jsou známy případy, kde fungují i půl roku) účinně vysbírají i to, co už blechy nakladly a ještě se to nezrodilo. Navíc jsou tablety opravdu chutné a nepohrdne jimi ani velegurmán. Pes vám bude ještě skoro vděčně olizovat prsty za podanou dobrotu a druhý den neuvidíte nikde doma ani jednu blechu! Navíc, díky přídatným látkám pomáhají žvýkací tablety snižovat pøecitlivìlou alergickou reakci na bleší kousnutí, takže zabijete dvě mouchy jednou ranou. Pardon – dvě blechy.

 

Kde sehnat tablety proti blechám a co to stojí?

Tablety seženete u svého veterináře a vyrábí se v několika velikostech pro různé váhové kategorie. Zatím se jejich výrobou zabývají firmy Comfortis, Nex Gard a Bravecto. Cena se pohybuje v řádech několika set korun, záleží na velikosti vašeho psa a velikosti štědrosti vašeho veterináře (aneb, co si budeme povídat, všechno od veterináře je alespoň jednou tolik nadhozená cena). Nemusíte řešit umaštěnou srst mezi lopatkami například u výstavních psů nebo omezení kontaktu s dětmi. Také nebyly dosud pozorovány žádné vedlejší příznaky a to byly tablety v několikanásobně překročeném doporučeném množství aplikovány malým štěňatům – a nic. Přesto někteří chovatelé především koček poznamenávají, že po požití jejich zvířata zvracejí. Možné je všechno – proto nepodávejte tabletu raději nalačno, ale třeba s večeří. Dobrou chuť a věřte v zázraky!

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?