Jak zlepšit srst vaší kočky?

5. května 2014

Máte doma kočku, se kterou jezdíte na výstavy? Nebo je pouze domácím mazlíčkem, ale vy máte pocit, že má vaše kočka problém se srstí? Srst se jí neleskne, zdá se vám nekvalitní nebo kočce v některých místech dokonce vypadává? Příčin nekvality srsti vaší kočky může být mnoho a my vám poradíme jak na to, aby vaše kočka měla opět zdravou, hustou, kvalitní a lesklou srst.

Příčiny nekvalitní srsti kočky

Jak již bylo zmíněno, příčin problémů vaší kočky se srstí může být mnoho. Nejčastěji se srst zhoršuje při špatné stravě, zdravotních problémech (zejména problémech s váhou, když vaše kočka často zvrací, nebo trpí průjmy), po kastraci, ve stáří, ale příčina může být také v psychickém stavu kočky. V postatě ve všech případech existuje možnost, jak srst vaší kočky zlepšit. Nicméně je nutné podotknout, že vaše kočka může mít nekvalitní srst geneticky danou, a tudíž jí žádným způsobem nepomohou žádné změny ve stravě, ani žádné doplňky stravy či nějaké šampony.

 

Jaké máme možnosti zlepšit srst kočky?

V dnešní době existuje nepřeberné množství možností a hlavně rad, jak zlepšit kočičí srst. Vzhledem k tomu, že obvyklou příčinou nelesklé srsti je nedostatek vitaminu B, je často doporučováno přidávání lososového oleje kočce do stravy. Samozřejmě se dá nahradit například sardinkami či tuňákem, nicméně lososový olej či rybí olej pro kočky zakoupený ve zverimexu jsou osvědčenými produkty. Po sardinkách či tuňákovi by u některých koček mohl přijít průjem či zvracení, neboť se nejedná o stravu určenou pro kočky, a jak všichni chovatelé koček dobře vědí, lidská strava není pro kočky příliš vhodná. Dále se často radí zakoupit buď vitamin B, nebo klasické pivovarské kvasnice v lékárně, které se opět rozmělněné přidávají kočce do stravy.

Dnešní trh je samozřejmě poměrně dost bohatý na různé doplňky stravy pro lepší srst koček. Téměř všechny doplňky stravy jsou ve formě nějakých pamlsků či prášků. Výhoda pamlsků je, že je kočka s větší pravděpodobností sní bez jakýchkoliv problémů. Většina z nich pomáhá k většímu lesku srsti, správné pigmentaci nebo například k mírnějšímu línání.

Co se týká šampónů, je třeba říci, že kočka má svoji vlastní hygienu a že většina koček opravdu nemá ráda koupání, proto je třeba dobře zvážit, zda má skutečně smysl využívat šampónů k tomu, aby naše kočka měla lepší srst.

 

Pokud má tedy vaše kočka problémy se srstí, je důležité si včas uvědomit, že je to příznak toho, že něco není v pořádku. Pak už záleží jen na vás, kterou z metod na zlepšení srsti vaší kočky použijete. Nesmíme však zapomínat, že pestrá a kvalitní strava je základem pro spokojenost naší kočky, a i psychická stránka může v otázce kvality srsti hrát svojí roli. Proto svoji kočku kvalitně krmte, srst jí pravidelně čeště a pokud vám stále bude připadat, že srst kočky není kvalitní, zkuste nějakou z rad uvedených v našem článku.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?