Jak zvýšit kočce imunitu?

14. září 2017

Je nepochybné, že podzim se již hlásí o slovo. Čekají nás sychravá rána, neustálý závan deště ve vzduchu a chladné noci plné jiskřivých hvězd. Pokud vaše kočka není pouze bytová, ale aktivně žije i venku, měli byste myslet na podporu její imunity, aby ji příchod zimy nepotrápil nebezpečnou virózou!

Počasí jako na houpačce

Z tropických veder bouřlivým spádem vtrhly do našeho kraje deště a plískanice. Kočky jsou sice samostatná stvoření a obvykle samy uznají, zda se cítí jít ven do toho počasí nebo ne, ale bývají situace, kdy nemá kočka volbu, zatoulá se nebo nečekaně zmokne. Nebo kočky, které přes den courají venku a na noc se přijdou zahřát na pálící topení, jsou vystaveny extrémním výkyvům teplot. V takových chvílích je potřeba mít skvělou imunitu. Ta sídlí ve střevech a tak je základem dobré trávení a stabilní střevní mikroflóra. Čemuž se dá napomoci.

kittens-cats-foster-playing-160755.jpeg

Nejen láska prochází žaludkem

Dobrým základem pro imunitu jsou esenciální mastné kyseliny, aminokyseliny a samozřejmě vitamíny a minerály. Neváhejte tedy zainvestovat do kvalitních granulí. Na imunitu dále skvěle působí výtažky z hlívy ústřičné, které lze zakoupit ve formě past a sirupů, které kočky bez problémů přijmou. U svého veterináře pak můžete také zakoupit nejrůznější přípravky, nejčastěji ve formě kapek s vysokým obsahem vitamínů B, s výtažky z echinacei nebo s vyváženým poměrem probiotik. Tyto přípravky také často pomáhají regenerovat organismus po operacích, při onkologických léčbách a po úrazech a předepisují se i pro regeneraci jater. Důležité je také omezit stresové situace, které imunitu rapidně oslabují.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Proč je prevence důležitá?

pexels-photo-416088-2.jpeg

Ačkoliv by se mohlo zdát, že očkování a pravidelné odčervování je samozřejmostí, častokrát není. Strašákem koček se slabší imunitou (starších koček a mladých koťat) je kočičí chřipka- virové onemocnění, které způsobuje zahnisané oči, výtok z nosu a může končit i selháním důležitých orgánů. Virová onemocnění horních cest dýchacích jsou nebezpečná také pro březí kočky, které pak často o plod přijdou. V žádném případě nezkoušejte své kočce podávat lidské léky, kočičí organismus a jaterní metabolismus funguje na naprosto opačném principu, než lidský a to, co nám pomůže může kočky s přehledem zabít.

Desítky variant

Mezi osvědčené tipy patří probiotika Probican, která kočka i snadno přijímá. Velkou úspěšnost má také injektivní podání přípravku Zylexis – i když je potřeba aplikaci 3x opakovat a trochu se to prodraží, výsledky jsou prokazatelné. U mnoha chronicky oslabených koček s rýmami a výtoky z nosu se díky Zylexisu jejich zdravotní stav rapidně zlepšil! K regeneraci jater přispívá například Sanicell, ke střevní rovnováze napomáhá Enterozoo gel. Pokud se soustředíte spíše na homeopatika a posílení imunity bylinkami, můžete vyzkoušet bio argonový olej nebo kapky z mořských řas. Každopádně se vždy raději poraďte se svým veterinářem.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?