Jaká krmiva pro psy doporučují zahraniční recenzenti?

2. listopadu 2015

Testování kvality psích krmiv se věnuje mnoho zahraničních i domácích recenzentů. Hodnocení publikovaná některými nezávislými organizacemi se ve světě krmiv stala doslova prestižní záležitostí. Co nám tato hodnocení říkají a která krmiva se podle nich jeví jako nejlepší?

Než začneme vybírat krmivo

Nejprve bychom si měli uvědomit, že každý pejsek je jiný. Tak jako každému z nás nemusí chutnat třeba houby, byť některé jejich druhy vynikají silnými antioxidačními účinky a příznivými vlivy na lidský metabolismus, stejně tak každému pejskovi nezachutná krmivo jen proto, že v některém z přísných testů psích krmiv získalo maximální hodnocení. Svatý grál mezi krmivy neexistuje, proto jej neodhalí ani žádné recenze. Přesto majitelům čtyřnohých mazlíků podávají důležité informace, které by při výběru psí stravy neměli opomenout. Vyjadřují, zda je krmivo vyrobeno z kvalitních surovin, zda ve správných poměrech obsahuje veškeré potřebné ingredience a zda je pro psy dobře stravitelné.

 

Hodnocení amerického kynologického časopisu Whole Dog Journal

Tato nezávislá hodnocení jsou ve světě známa pod označením TOP DRY FOODS neboli Nejlepší suchá krmiva. Jejich seznam je každoročně modifikován. Krmiva, která se na něm objeví, jsou považována za kvalitní a bezpečná, zbývající za nedoporučovaná. Ovšem pozor - recenzenti z Whole Dog Journal testují pouze krmiva prodávaná na území USA, evropská a jiná krmiva do něj zařazena nejsou. Příkladem zahraničních krmiv, které v prestižním testu TOP DRY FOODS pro rok 2015 obstály, jsou třeba granule pro psy Artemis od výrobce Artemis Pet Foods, FirstMate od Taplow Ventures nebo Taste of the Wild od výrobce Diamond Pet Foods.

Taste of the Wild

 

Hodnocení nezávislé skupiny dobrovolníků Dog Food Analysis

Členové Dog Food Analysis se dlouhodobě zabývají výživou psů, provádí světově uznávané testy druhů suchých krmiv pro psy a na základě nich sestavují vlastní žebříček jejich kvality. Od roku 2005, kdy svá nezávislá hodnocení začali publikovat na serveru dogfoodanalysis.com, zveřejnili již více než 1500 recenzí. Psí suchá krmiva jsou zde známkována hvězdami, jejichž počet se pohybuje od 1 až po prestižních 6. Příkladem krmiva, které v tomto testu uspělo a odneslo si ono prvenství 6 hvězd je krmivo Orijen nebo americké Taste of the Wild s kachní (Wetlands) nebo bizoní (High Praire) příchutí. Takto vysoká hodnocení krmiv o jejich kvalitě mnohé vypovídají a není proto divu, že jsou tyto známky velmi ceněné.

 

Krmiva splňující požadavky americké asociace AAFCO

Tato asociace, celým názvem The Association of American Feed Control Officials, je americkým zákonem pověřena regulací prodeje a distribucí krmiv nebo veterinárních léčiv na americkém a kanadském trhu. Rok za rokem sestavuje AAFCO normy minimálních nutričních standardů, které by kompletní a vyvážená suchá krmiva měla obsahovat a na základě nich tato krmiva hodnotí. Tyto standardy se však s každým vyhlášením nutričních profilů mění. Může se tedy stát, že krmivo jeden rok normy AAFCO splňuje a další již ne. Příkladem krmiva splňujícího aktuální normy této americké asociace je krmivo Orijen nebo třeba Taste of the Wild s vysokým obsahem kachního masa (Wetlands).

 

AAFCO

 

A jak na podávání krmiv reaguje psí zažívání?

Střevo psa je oproti lidskému kratší, z čehož mezi námi plyne podstatný rozdíl v rychlosti vstřebávání živin. Strava prochází zažívacím traktem psa poměrně rychle a aby se potřebné látky vstřebaly, mělo by si střevo psa na skladbu stravy nejprve navyknout.  Tento zásadní fakt platí pro jakékoli krmení – ať již krmíte komerční stravou nebo metodou BARF. Pes by se měl krmit stále stejně - ve zhruba stejných dávkách stejného složení. Následným efektem tohoto procesu je úprava bakteriální mikroflóry a regulace množství trávicích šťáv ve střevě tak, aby docházelo k co nejoptimálnějšímu vstřebání obsažených živin.

 

Hledáte-li skutečně jednoduchý návod, jak nejlépe krmit, vsaďte na odborníky oceňovanou stravu a misku svého mazlíka s ní plňte stále stejným množstvím. Praktické a účinné.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?