Jaké štěně si vybrat?

7. srpna 2011

Pokud si vyberete štěně v nejmenším věku (např. ve dvou měsících) je jasné, že se bude bát. Bude zvyklé u maminky v teplíčku. Je to jako u lidí. Proto je nejlepší si pořídit štěně v zimě. V zimě je pořád doma a krásně si zvykne na další členy rodiny a vůbec, na nový prostor.

Než si štěně pořídíte je také nutné vědět za jakým účelem ho chcete. Pokud chcete služební plemena je dobrý bulteriér, který je z Anglie a je výtečný také k dětem. Dobrý je taky Boxer německý nebo Československý vlčák a Anglický buldok.

 

Krásný, velký pes je i Australská kelpie, která patří mezi pastýřská plemena. Většinou je dobré vybrat si štěně s PP. Omyly ve výběru plemen typu: "Z toho štěněte vyrostl příliš líný pes!" nebo opačné případy jsou příliš časté a především je to způsobeno tím, že je člověk okouzlen nějakou fotografií, kterou kdesi viděl.

 

Lidé pak dávají vinu psovi nebo chovateli, u kterého si štěně vybrali. Často však nevidí chybu v sobě. Tomuto problému je však možno předejít, pokud pečlivě zvážíte na co máte, a na co ne, a podle toho si vyberete plemeno psa.

 

Teď si asi položíte otázku: "A co kříženci?" Pokud jste si rozhodli pořídit křížence, nezbývá než čekat, co z něj vyroste a podle znaků odhadovat, co mohl mít za předky. Štěňata odlišných plemen však mohou mít nevyzpytatelné chování.

 

 

 

Přidáno: 32 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?