Jakou hudbu má pes rád?

23. června 2013

Může mít pes muzikální talent? Rozpozná, které hudební tóny mají pro jeho uši blahodárný vliv a které naopak jeho ouškám nesvědčí? Může hudba psa vyléčit ze zátěžových situací a dostat ho opět do stabilní kondice a pohody?

Hudba je jedním z faktorů, který ovlivňuje zvířecí psychiku. Je prokázáno, že účinky hudby mají meditativní vliv a vyvolávají pozitivní náladu nejen u lidí, ale právě u psů. Může sloužit jako terapie i psychohygiena. Hudba pomáhá psům vrátit dobrou náladu, když nejsou ve své kůži, zbavit je „vrásek“ na duši, když jsou nevrlí. Vyléčit je z bolístek, ze špatné nálady. Být příjemným společníkem, když je páníček v práci. Hudba zažene smutek a je důležitá i pro navození té správné atmosféry.

 

„Jemné,“ vzdušné a melodické hudební tóny slouží pro relax a vyvolají v psovi pocit klidu a jistoty. Hudba by měla být tišší, aby pejsky tzv. netahala za uši. Naopak hudba hlasitá, rocková nebo těžce metalová může u psa vyvolat nepříjemné pocity, rozhodit ho, ale může ho vybudit i k jisté  formě ostražitosti.

 

Existuje i sada hudebních melodií nebo songů natočených speciálně a exkluzivně pro psí mazlíčky. Neopomíjejme fakt, že pejskové mají citlivější sluch, a proto bychom tuto skutečnost neměli opomíjet a pejsky zbytečně nevystavovat příliš hlučné zvukové stopě. Psi si sami zvolí, která hudba se jim líbí a kterou uvrhnou „v nemilost.“ Když slyší třeba v televizi muziku, která se jim nezdá, dají nám to patřičně najevo - štěkotem nebo vytím. V některých případech jim linoucí se hudba „zavoní“ a oni si libým štěkotem notují do rytmu.

 

Co se týče hudebních žánrů, jsou na tom psi jako lidé, i když oni to většinou nerozeznávají.  Dávají přednost psímu instinktu, de facto sluchu.

 

Hudba je pro psy výborným lékem, „osvěží“ je, nabije je energií. Pomůže jim zvládnout nejednu překážku v psím životě. Může být nápomocna při výcviku i výchově psa. Vnáší do psího života blahodárné účinky nesoucí se na vlně hudební nirvány.

 

Autorka: Andrea Ctiborová

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?