Jaký je vlastně zlatý retrívr

27. března 2015

Populární plemeno s velkým srdcem a obrovským smyslem pro rodinu. Stále častěji jej můžete vídat pobíhat na upravených zahradách rodinných domků, ale tak jako si jej lidé stále více pořizují, intenzivněji se jich také zbavují, když se jich nabaží a psí útulky těmito plemeny začínají bohatě oplývat. Zlatý retrívr.

Slavní retrívři

Plemeno zlatého retrívra je neobyčejně inteligentní a hravé a je tzv. pro každou špatnost. Mohli jste jej zahlédnout ve filmech Jako kočky a psi, Můj pes Buddy nebo Po Tomášovi. Silueta této rasy probleskla mnoha filmy, je tak trochu tradičním symbolem spokojené americké rodinky a nevyhnula se ani mnoha reklamám. Největší boom v pořizování retrívrů však nastal s jejich kariérou slepeckých psù.

 

Inteligentní vlastnosti retrívra

Zlatý retrívr disponuje neobyčejnou inteligencí, hravostí a chutí naučit se něčemu novému. Není tedy nijak složité naučit jej rozsvìcovat v místnosti, nosit noviny, otvírat ledničku nebo podávat zvonící telefon. To je jednou z předností, pro kterou začal být využíván jako slepecký pes. Přihlásíte-li se do tohoto projektu výchovy budoucího slepeckého psa, dostanete proškolení základního výcviku a jak vlastně se psem zacházet a na dva roky je vám přidělen parťák s vyšším posláním. Dostanete za svou snahu královsky zaplaceno a je vám poskytnut pro psa maximální servis. Byl tak nahrazen původní účel šlechtění zlatého retrívra pro aportování vodního ptactva, za jehož účelem plemeno původně v 19. století vzniklo.

 

Specifika chovu

Jako jedno z mála velkých plemen se hodí zlatý retrívr i do bytu. Je poslušný a laskavý a má neobyčejný cit pro rodinu, je tedy vhodný i k dětem. Přesto je to aktivní pes, který miluje pohyb a běhání, vodu či aportování. Na úpravu srsti bývá nenáročný, je ale vhodné alespoň dvakrát do týdne jej vykartáčovat. Díky přílišným šlechtitelským snahám dnes často retrívři trpí na nejrůznější alergie, oční vady a především na vady srdeční, jelikož v poměru k tělu je jejich srdce nejen obrazně, ale i doslova skutečně příliš veliké. Chovatelé a fanoušci plemene se tyto neduhy v současnosti snaží pečlivým výběrem chovných linií maximálně omezit.

 

Když si pořídíte tohoto společníka domů, naleznete v něm milujícího parťáka, nadšeného žáka i ochotného hlídače. Je všestranný a věrný svému pánovi. Kdo jednou zkusil chov tohoto dobráka, již nikdy jej neopustí.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?