Jaký pes se hodí do bytu?

29. března 2013

Pes je dnes velmi populární záležitostí. Zvláště pro ty, kteří jsou sami a potřebují společníka. Ale celé rodiny, dokonce i tam, kde jsou děti, je pes velmi zdatným zdrojem pozitivní energie a také kamarád, který v naprosté většině svůj úkol v tomto směru plní se vším všudy. Patří prostě mezi lidi.

Jakého psa vybrat, když bydlíte v bytě?

Pokud bydlíme v panelákovém bytě, je potřeba se zamyslet při výběru štěněte, nebo i dospělého psa. Jeho vzrůst by měl odpovídat našim možnostem.

Pes je bytost, která kromě toho, že potřebuje pravidelný přísun potravy, vody a také veterinární péči, potřebuje i kontakt a hlavně lásku. Bude fungovat jako člen rodiny, proto bychom při výběru psa měli přesně takto myslet.

Je nutné mu do života zajistit spoustu věcí. Měli bychom na to být připravení. Rozhodnuto by tedy dopředu mělo být o veterináři. Také o tom, kolik času mu budeme schopni věnovat a o tom, kde bude mít svůj vlastní prostor, kde ho nebude nikdo rušit.

 

Psí plemena vhodná do bytu

Vybíráme – li psa, můžeme volit mezi plemeny, kde jsou jasně dány vlastnosti, které má. Je jasné, že do panelákového bytu budeme volit spíše mezi psy menšího vzrůstu. Nepotřebují tolik prostoru.

Chceme – li pejska, který bude spíše pro okrasu a pomazlení, velmi se hodí například yorkšírský teriér, který je mezi chovateli navíc poslední dobou i velmi populární, čivava, maltézský psík, bišonek, mops, havanský psík, nebo čínský chocholatý pes.

Plemen, která se ale do panelákového bytu hodí, je podstatně víc. Je nutné volit také rasu, která bude odpovídat našim možnostem ve směru energie, kterou pejsek má. Ne každý je totiž vhodný jako gaučový povaleč, který moc pohybu nepotřebuje.

 

Temperament nebo větší klid?

Pokud volíte pejska, je nutné myslet i na to, zda budou stačit občasné vycházky kvůli venčení nebo takového, který s vámi bude běhat a dělat další aktivity, které máte i vy.

Pokud totiž chcete gaučového povaleče, zapomeňte například na Jack Russell Teriéra. Na toto plemeno konkrétně totiž potřebujete velkou spoustu času. Jinak bude z vašeho miláčka nešťastný pes, který bude ničit nábytek. Potřebuje totiž spoustu pohybu.

Jste – li ale sportovně založení, mops nebude úplně to pravé ořechové. Není to pes stavěný na časté pobíhání nebo dokonce psí sporty. Má raději klid a moc pohybu nepotřebuje.

 

Pes z útulku

I když i v útulku se dá sehnat pes, který má nějaký konkrétní původ, naprostá většina jsou psi nejasného původu.

I tady ale zcela jistě najdete přesně to, co bude vyhovovat vám, ale i vašemu psímu kamarádovi. Můžete se tedy soustředit nejen na vzrůst, ale i na povahové vlastnosti, které jsou pracovníky zařízení zcela jistě řádně zdokumentovány.

Další velké plus je, že nejenže získáte úžasného kamaráda, ale také dáte domov někomu, kdo ho nejspíše dosud neměl.

 

Autorka: Naďa Kučerová

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?