Jaro za psími dveřmi

21. března 2015

Tak tu máme posledních pár dnů, které nám zbývají do konce března, a na počasí je znát, že jaro již netrpělivě čeká za dveřmi a vystrkuje prstíčky ve snaze nás po zimě probudit a potěšit. Jak to vnímají lidé, to je jedna věc. Ale úplně jiná věc je, jak to vnímají naši čtyřnozí přátelé, psi.

Zatímco zima byla pro všechny psy vcelku dlouhá a přirozeně ne až tolik záživná, jaro se vyznačuje úplně jinými přednostmi. Sluníčko se na obloze ukazuje skoro každý den a každý pes vystavuje svůj kožich vstříc slunečnímu svitu, aby si prohřál své po zimě lehce promrzlé kosti. Kromě toho se všichni těší, že se konečně semele nějaká akce. Začne se více chodit sportovat nebo na výlety. Ano, ano, ještě chvíli a všechno vypukne naplno, souhlasíme s nimi. Ale nezapomínejme, že než se do všech těch aktivit pustíme, je třeba učinit několik důležitých kroků.

 

Jak na psí parazity

Tak zaprvé, kromě toho, že se ze zimního spánku probouzí naši psi, se také probouzí celá příroda, včetně přirozených nepřátel našich psů, mezi které bez pochyby řadíme třeba klíšťata a blechy. Proto ještě předtím, než stoupnou teploty natolik, aby se tito cizopasníci stačili dostatečně probudit k životu, je vhodné nakoupit a aplikovat vhodná a osvědčená antiparazitika. K tomuto účelu mohou posloužit například oblíbené a hojně rozšířené pipety, které se aplikují psům za krk. Pro některé psy se jako vhodná ochrana osvědčily voděodolné obojky. V neposlední řadě je možné použít ochranu ve spreji, která slouží nejen jako prevence, ale v případě některých typů také jako dezinfekce míst zasažených vnějšími cizopasníky.

 

Vitamíny pro psy

Protože lze předpokládat, že s příznivým počasím se zvýší čas, který budete s vaším psem trávit v přírodě při sportu nebo jen volnými vycházkami, je vhodné (pokud jste tak nečinili během zimy) obohatit jejich jídelníček o doplněk stravy, který podpoří činnost jejich pohybového aparátu. K tomuto účelu můžete použít jednak zakoupený doplněk stravy ve formě prášku, dále lze také použít přírodní zdroj kolagenu (např. používáním různých sušených pamlsků s obsahem této složky). Protože začátek jara může být pro psy náročný, určitě nebude na škodu zavést do jídelníčku také některý z vitaminových komplexů. Ty lze sehnat v několika variantách – prodávají se jako tablety, pasty nebo třeba kapky.

 

Jak si poradit s vypadáváním psích chlupů na jaře

Za nedlouho přijde doba, kdy psi začnou měnit srst. Abyste podpořili tuto činnost u psů s dlouhou srstí, je vhodné ji zkrátit na přiměřenou délku, abyste tak alespoň částečně podpořili možnost dorůst. U psů s jakýmkoli typem srsti je potom vhodné použít některý z dostupných prostředků omezujících vypadávání srsti. Mezi oblíbené prostředky lze zahrnout například suchý sprej proti línání, který lze použít i bez nutnosti koupele zvířat. Nejen alergikům lze doporučit zvýšit intenzitu vyčesávání zvířecí srsti, která také napomůže procesu výměny srsti.

 

Pokud tedy vyrazíte se svým psem na první jarní procházky vyzbrojeni všemi preventivními prostředky, nezbývá, než vám popřát hodně zábavy a dodat, abyste po takové procházce nezapomněli občas preventivně zkontrolovat také další podstatné části těla, jako jsou třeba uši, oči či tlapky, zda jsou ve správné kondici a dobře plní svou funkci.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?