Je to blecha nebo není? Mnohem lepší je jim raději předcházet

30. září 2016

Ačkoliv by se mohlo zdát, že chovatelé budou mít po létě o starost míň, opak je pravdou. Aktivita klíšťat už sice nedosahuje vrcholu, ale jsou stále hrozbou. Na scénu přichází stejně nebezpečný a zákeřný parazit – blecha. Bleší sezona je v ČR nejsilnější v období od září do listopadu. Zbavit se blech, je na rozdíl od klíšťat, složitější.

Jeden pes a 125.000 blech v posteli

Blechy se přímo na zvířeti vyskytují, jen pokud potřebují sát krev, což je denně zhruba 20 minut až 4 hodiny. Zbývající čas tráví blechy v pelíšcích, kobercích, v sedačce v obýváku anebo přímo ve vaší posteli. Zde nakladou vajíčka, ze kterých se vyvíjejí larvy. Populační exploze blech je navíc nemilosrdná – z jedné blechy první den se během osmi týdnů stane bleší kolonie čítající 125.000 blech. Nejúčinnější prevencí je pravidelné odblešování psů i koček, které jde ruku v ruce s pravidelným odčervováním zvířete každé tři měsíce. Blecha je totiž nejčastějším mezihostitelem tasemnice.

Jasným důkazem, že je domácí mazlíček napaden blechami, je jeho časté škrábání. Stačí vyčesat srst jemným hřebínkem, zejména u kořene ocasu. Pokud ze zvířete vypadávají tmavá kroutící se “semínka”, která když je položíte na mokrý papír, vylučují červenou tekutinu, jedná se o dospělé blechy. Vhodnější a jednodušší je však napadení blechami u zvířat předcházet.

 

Ochrana psa proti blechám na 4 týdny

Pouze pro psy je určený veterinární léčivý přípravek Advantix roztok pro nakapání na kůži - spot-on pro psy do 4kg, od 4kg od 10kg, od 10 kg do 25kg, nad 25kg., který chrání zvíře proti blechám po dobu 4 týdnů. Jeho přidanou hodnotou je zároveň repelentní účinek, který zabrání klíšťatům, komárům, flebotomům (bodavý hmyz) a bodalce stájové, aby pronikli pod kůži psa. Advantix se nesmí používat u koček.

Advantix

Jak již bylo zmíněno, blechy si hoví  i jinde, než jen v kožichu vašeho mazlíčka. Pro psy i kočky je proto možné využít Bolfo sprej, který zbaví blech nejen zvíře, ale lze jím také ošetřit prostředí, ve kterém zvíře žije.

 

Celoroční ochrana psa - antiparazitární obojek

Někteří chovatelé využívají pro své psy a kočky také celoroční ochranu ve formě antiparazitárního obojku Foresto, který odpuzuje a hubí klíšťata po dobu až 8 měsíců a zároveň i hubí blechy. Pokud jejich domácí mazlíček nosí obojek Foresto poctivě celou sezonu, je na čase myslet již na jeho výměnu za nový, který bude zvířeti poskytovat plnohodnotnou ochranu před vnějšími parazity na dalších 8 měsíců. Výše uvedení pomocníci v boji s blechami jsou veterinární léčivé přípravky a je možné je zakoupit ve veterinární ordinaci, v lékárnách i v obchodech s chovatelskými potřebami.

Foresto obojek pro psy a kočky

Blech se zbavíte důkladným ošetřením domácího mazlíčka i jeho okolí. Nezapomeňte ani na auto!

 

Odčervovací tableta ve tvaru kostičky, která psům chutná!

Psy i kočky lze odčervovat např. pomocí osvědčených tablet z řady Drontal, které jsou veterinární léčivé přípravky a zvířata účinně zbaví parazitů. Novinkou pro psy jsou Drontal Dog Flavour 150/144/50 mg tablety. Tableta má tvar kosti s dělící rýhou na obou stranách. Psovi je možné ji podat i jako pamlsek, protože má atraktivní masovou příchuť.

Odčervení jednoduché, rychlé a chutné.

Drontal Dog Flavour

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?