Jednou takhle ve výběhu

26. listopadu 2012

22.1 2012 mi rodiče koupili koníka - Haflinga. Jmenuje se Gíza. Je tvrdohlavá a ráda vymýšlí nějaké lumpárny. Vodili jsme koníky na travnatý pozemek, kde měli trávy habaděj. Plot byl už trochu starší, takže tam byly díry, ale o ty jsme se postarali.

 

 

Naše Gíza se tam ale očividně nudila, takže si ještě s Čertíkem (shetlandský pony) nadzvedli pletivo a podlézali k sousedům. Bylo srandovní, když jsme viděla toho malého Čertíka a vedle něho naší mohutnou Gízu, která se procpe opravdu vším. Na sousedy jsme zazvonili a omluvili jsme se jim. Naštěstí to jsou milí lidé, takže bylo vše v pohodě. Pletivo jsme tam opravili a druhý den jsme je tam pustili znova.

 

Gíza s Čertem si našli další místo, kterého jsme si nevšimli a znovu podlezli k sousedům. Problém byl, že sousedi nebyli doma a hlavně ten dům přestavovali, takže byly všude díry. Já jsem ten den tam taky nebyla, tak můj kamarád navrhl, že je nažene tou dírou zpět... No a to byla ta chyba. Gíza si stoupla na zadní, ten plot srazila předníma nohama dolů a pak ho jenom přeskočila.

 

Od té doby jí tam už nepouštíme. Jenže pak začala bourat ploty i ve výběhu, takže jsme jí museli nechat ustájit. Pod sedlem je skvělá, ale jakmile se chce po ní něco víc, tak se začne vztekat. Já jsem si to s ní už naštěstí vyjasnila, že když je pod sedlem, tak jsem pánem já. V neděli vždycky jezdíme s kámoškami vytrvalku a to strašně Gízu baví.

 

Taky ráda závodí, protože skoro vždycky vyhraje a ráda chodí první. Bereme ji i na akce, kde vozí děti. Celkem ji to baví a hlavně ví, že má na sobě dítě, který nic neumí, tak si nedovolí něco provést. Chodíme také trénovat a už jsme zkusili i první závody, které nedopadly moc dobře. Nechtěla být v kolbišti sama, tak mě furt odvážela k východu. Skočila jsme z ní první čtyři skoky a pak mě vyloučili.

 

Ale chybami se člověk učí. Chudák ani ještě nevěděla, jak má zacvičit s nohami nad skokem, tak jsou ty fotky trochu komické.  Jinak s ní zkouším přirozenou komunikaci, která ji také baví. Gíza je pro mě hodně velká srdcová záležitost, i když dokáže někdy pěkně naštvat. Ty její lumpárny mají taky jeden pozitiv - mám co vyprávět a když si nějaké věci vemu zpět, tak se mám i čemu smát.  Mám jí strašně ráda!

 

 

 

 

Přidáno: 54 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?