"Její" cesta ke štěstí aneb Živly v kapkách deště

21. listopadu 2011

Jmenuji se Linda. Můj příběh se odehrává na začátku Prosincové noci, kdy všichni spali.

 

 

Ne tak docela všichni tu noc spali. Bylo čerstvě 22.12.1996 kolem třetí ráno a jediný kdo nespal, byla moje maminka. Jak se jmenuje nevím já ani nikdo jiný, to asi zůstane tajemstvím.

 

Moje maminka trpěla a přivedla na svět mne. Neohrabanou tvrdohlavou klisničku. Nechali mne tam ležet. Nebyla jsem zrovna středem pozornosti. A krmení jsem si občas utrhla někomu od huby. Zkrátka malé hříbě v divočině bez matky. Ta na mne zapomněla, jak jsme vyrůstaly od sebe.

 

Bylo nás tam nevím kolik koní a divná paní, která koníky hodlala rozprodat. A já trpěla, vyrůstala a učila se špatným věcem a trpěla. Celých čtrnáct let. Než přišel pán, který mne odvedl. Žalostně jsem koukala. Z Třebenic pryč. Když v tom telefon.

 

Z něj zněl radostný dívčí hlas. Řekla jsem si, to je ztělesnění dobra. Přespala jsem ještě v Třebenicích ve stáji, kde mne zahřáli, nakrmili, napojili a rozmazlovali. A pak jsem jela, tak tak s pánem v sedle do malé vesničky jménem Kozlany. A začal mne krmit, chodil ke mne pán s pícháním a pak jsem začala jezdit a přišla ta radostná holčička.

 

A objala mne a byla se mnou. Já ale měla hloupé zlozvyky a tak ji nechtěně praštila hlavou. Tekla jí červená, ale byla klidná. Pak, když to viděli ostatní, práskali rukama a byl pěknej šrumec. Holka odjela. Když pak přijela s modře čárkovanou pusou, řekla mi: "Ty moje trubko milovaná!" A objala mne a líbala. A dala mi pamlsky. A tak začal náš příběh.

 

 

 

Přidáno: 36 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?