Jezdecké akce pro léto 2014

24. července 2014

Léto je v plném proudu, a pokud se stejně jako já rozmýšlíte nad tím, zda a kterou akci spojenou s chovem a prezentací koní navštívit, je tu pro vás připraveno několik typů.

Pro měsíc červenec lze doporučit následující jezdecké akce:

Mezi velmi oblíbené akce spojené s koňmi patří příměstské tábory, které pořádá stále více měst či sdružení. Např. v Plzni mohou děti ve věku od 2 do 15 let navštívit takovýto tábor po celé prázdniny, tedy až do 31. srpna. Další takový tábor je dětem k dispozici třeba v Třebušíně, Vyškově nebo Ohrobci.

Za zmínku určitě stojí Cirkusové soustředění v Hředle, kterého se můžete zúčastnit i se svým koněm. Naučíte se na něm několik zábavných triků nejen z cirkusové oblasti.

Ve druhé polovině července proběhne v Tanvaldě Intenzivní týden hipoterapie, které se mohou zúčastnit všechny děti. Jedná se o sedmidenní turnus rehabilitace, která probíhá jednou až dvakrát denně pod záštitou Občanského sdružení Svítání a pod vedením zkušených terapeutů. Stejné sdružení pořádá souběžně Intenzivní týden praxe hipoterapie se základní teoretickou výukou, který určen pro všechny zájemce starší 16 let, kteří si chtějí hipoterapie vyzkoušet, nebo třeba uvažují, že se v budoucnu vydají cestou poskytování této služby.

Mezi velká lákadla patří beze sporu akce Američák 2014, která se koná v Novém Kníně. Zde budou probíhat vyjížďky na koních, výuka samotné jízdy, ale také výuka sebeobrany nebo historického šermu, spaní v tee-pee nebo vlastních stanech a spousta další zábavy.

Dne 19. července se uskuteční Červencové závody OM VČO dětí a juniorů, které pořádá JK Hřebčín Suchá. Místem konání je jezdecký areál Suchá u Litomyšle. V tento den proběhne celkem pět soutěží, začátek první soutěže je plánován na 9. hodinu, takže ho určitě nepromeškejte.

 

V srpnu vás zřejmě zaujmou tyto akce:

2. srpna se v Třebušíně konají Hobby závody, které pořádá Jízdárna Třebušín. V průběhu srpna pokračují příměstské tábory u koní v Ohrobci a Třebušíně. V druhém srpnovém týdnu, od 9. do 10. srpna se v Hradci nad Moravicí koná Svod klisen a zkoušky výkonnosti plemene Hafling. Svod stejného plemene se pořádá také 16. srpna v Hodějicích a 16. a 17. sprna ve Vrchovanech. A konečně 29. srpna proběhne svod klisen haflinga také v Olbramovicích.

V Čelčicích proběhne 10. srpna 1. moravský seminář Working Equitation, což je nově se rozvíjející disciplína původem ze Španělska. Během dopoledne bude seminář zaměřen na teorii a výklad pravidel, odpoledne poté proběhne v místní jízdárně praktická část semináře.

Od 10. do 17. srpna proběhne pod záštitou společnosti Vikinghorse Milevo Jezdecký pobyt s Islandskými koňmi, kde děti vyrazí na vandr na koních, získají vlastního poníka na péči, každodenní výcvik a získávání zkušeností, které má mít každý správný zemědělec. Děti si budou hrát na indiány, vyzkouší si střelbu z luku a společnými silami prostřednictvím divadla oživí islandskou pohádku.

Pokud rádi podpoříte dobrý záměr, nenechte si ujít Charitativní sportovní hobby závody, které pořádá dne 23. srpna JK Moneriko ve spolupráci s JK Dvůr Nové Zámky právě v tomto městě. Jedná se ve své podstatě o dětský den plný zábavy jak pro rodiče s dětmi, tak pro účastníky samotných závodů. Kromě samotných závodů v koňských disciplínách budou také připraveny soutěže pro děti, mateřské a základní školy, kterých se dětí mohou zúčastnit zdarma a navíc si odnést nějakou tu odměnu. Veškerý výdělek bude věnován organizaci „Podané ruce“. Vstupné na akci je dobrovolné.

Jak sami vidíte, program na celé prázdniny je pestrý a je opravdu z čeho vybírat. Já vám přeji, abyste si našli tu „Svou akci“ a užili si ji plnými doušky.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?