Jezdecký festival v Lysé nabídne opět sport i veletrh

11. ledna 2016

Jaro na výstavišti v Lysé nad Labem již necharakterizuje jen tradiční národní výstava „Zemědělec“, která se v březnu roku 2016 uskuteční na tomto místě již po dvaačtyřicáté. Pevnou součástí kalendáře se stal také „Jezdecký festival“.

Tato akce, která proběhne ve dnech 16. až 20. března na výstavišti v Lysé nad Labem již potřetí, je na naše poměry zcela jedinečná. Na žádném jiném místě v České republice takovou událost navštívit nemůžete. Přitom se jedná o velmi úspěšný formát, který v zahraničí není až tak výjimečný. Naopak – v západní Evropě se jich dají napočítat během zimního období zhruba dvě desítky. Zdaleka ne všechny ovšem zahrnují tolik disciplín, jako právě Jezdecký festival. „Mezinárodní jezdecké akce zpravidla zahrnují dvě až tři disciplíny, zatímco náš lysolabský festival má na oficiální úrovni hned čtyři – skoky, drezuru, spřežení a voltiž. Další odvětví jako jsou např. vytrvalost, reining, parajezdectví či všestrannost, bývají představeny formou ukázek. Poslední zmíněná disciplína, která zároveň patří mezi ty olympijské, má nejblíže k tomu, aby se stala pátou plnohodnotnou disciplínou při Jezdeckém festivalu. V zahraničí se model halových soutěží všestrannosti osvědčil a je divácky velmi atraktivní. Proto jsme se rozhodli iniciovat, aby pravidla pro halovou všestrannost byla oficiálně přijata Českou jezdeckou federací,“ uvedl ředitel Jezdeckého festivalu Josef Malinovský.

 

Velké jezdecké akce konané v multifunkčních prostorách velmi často zahrnují také prodejní část a nejinak je tomu v případě Jezdeckého festivalu na výstavišti v Lysé nad Labem. „Tradice veletrhů všeho, co patří ke koním a jezdectví, je v Lysé nad Labem delší, než samotný festival. Podzimní výstava ‚Kůň‘ se v roce 2016 uskuteční již potřiadvacáté. Její obdoba ‚Jaro s koňmi‘ se vedle Jezdeckého festivalu bude konat posedmnácté,“ upřesnil Josef Malinovský. I díky Jezdeckému festivalu je o veletržní část „Jaro s koňmi“ čím dál větší zájem jak mezi vystavovateli, tak mezi návštěvníky. Jarní termín je jako stvořený pro obnovení či doplnění vybavení pro jezdce i koně před blížící se venkovní jezdeckou sezonou. Ta začíná již na přelomu března a dubna, kdy se konají první závody na otevřených kolbištích. „Velký zájem bývá mezi vystavovateli o prostory přímo v hale ‚C‘, kde se koná festivalový program, a kde se nejvíce zdržuje cílová skupina potenciálních zákazníků. Jezdecký sortiment však zcela zaplňuje také celou výstavní halu A1 a část venkovních ploch. Zástupci firem si tak výstavní prostory zamlouvají již několik měsíců dopředu a mnozí si rezervují svá obvyklá místa v podstatě hned po skončení předešlé akce. „Jsme moc rádi, že se Jezdecký festival pevně uchytil v kalendáři jezdeckých závodů i veletržních akcí a nepochybujeme o tom, že třetí ročník se kvalitou posune opět o úroveň výš,“ dodal Josef Malinovský.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?