Kam pes (ne)může

7. března 2014

Každý svého psa milujeme natolik, že bychom jej nejraději brali úplně všude s sebou. Ne vždy je to však vhodné, například při dlouhých cestách, a ne všude je také psům vstup povolen. Kam může váš věrný přítel následovat vaše kroky?

Se psem do parku a do kina?

Základním pravidlem při putování s vaším psem, je hlídat si značky. Má-li město vyloženě vyhraněný prostor, kde nejsou psi vítáni, je toto označeno symbolem přeškrtnutého psa. Stejně tak to funguje například v restauracích a i pokud na dveřích není uveden zákaz vstupu psů, raději se nejprve zeptejte servírek, zda můžete vejít. Některá města mají také vyhraněné prostory v parcích, kam psi nemohou a kam smí a i tady platí pravidlo řídit se značkami.

 

Slepecký pes otevírá obzory

Rozhodnete-li se stát cvičitelem slepeckých psů, musíte podstoupit několik psychotestů a lekcí, jak správně na to. Pak vám bude přidělen pes adolescent a vaším úkolem je vychovat z něj příkladného vodícího psa. Za tímto účelem dostane slepecký zádový popruh, který jej opravňuje chodit všude s vámi, aby si zvykl následovat do budoucna i svého nevidomého pána. Je tak skoro vaší povinností brát ho s sebou do divadla, na nákupy nebo do restaurace. Na základě vašeho cvičitelského oprávnění neexistuje v podstatě místo, kam by vás se psem nepustili.

 

Městský pes má více možností

Pokud žijete ve městě, bude mít váš miláček přístup téměř kamkoliv. V Praze můžete se psem do kaváren, mnohé restaurace jsou vybaveny dokonce možností stravy určené přímo psům. Také zde můžete svého psa vzít například do kina. Samozřejmostí je přeprava psa hromadnou dopravou, myslete ale vždy na vodítko a náhubek a na nutnost koupit jízdné i svému psovi. I do pražské zoo můžete vzít svého psa, vstupné zaplatíte téměř stejné, jako za sebe. Ať již se rozhodnete vzít psa kamkoliv, je dobré, když je správně vychovaný, nenapadá ostatní kolemjdoucí či další zvířata a poslouchá vás na slovo. Pak je obvykle na většině míst vítaným společníkem.

 

Autorka: Magdalena Hegerová

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?