Kamarád Bob

12. září 2013

Mám také psa, křížence BO Malinois, jsou mu 2 roky a od jeho 2 měsíců jsme spolu.

Je chytrý, kamarádský (někdy mi až vadí, jak si s každým psem i člověkem chce hrát a jen někoho uvidí, už vrtí ocasem) a vychovaný. V centru města ho ale mám na vodítku. Ne, že by mi utekl nebo někoho napadl, ale z tolika pachů je úplně mimo a nikam bych se s ním nedostal.
Na kraji města a mimo město chodíme bez vodítka a někdy mu sundám i obojek. Poslouchá mě na slovo, do silnice bez povolení nejde a když ho zavolám, hned jde ke mně. K jiným lidem a ke psům bez dovolení také nejde. Když vidím, že se nějakému dítěti líbí, tak se zeptám, jestli si ho chce pohladit a když s tím doprovod souhlasí, psa zavolám, řeknu "sedni", přidržím ho za obojek (jinak by byl moc dotěrný, je štěně a chtěl by si hrát) a dítě si ho může pohladit. Přitom děcku vysvětluji, že bez dovolení cizí psy hladit nesmí a nesmí psovi ubližovat.
Rozběhl se za srnkami (i zajícem) a když jsem na něj zavolal, zastavil se a na povel "ke mně" se vrátil. Běžel za kočkou (jednu i za psem, se kterým si hrál) a ta přes silnici. Ten můj se zastavil a do silnice nevběhl, věděl, že je to nebezpečné a že to nesmí. Když mi ženy, které chodí někdy s jinými psy s námi, říkají "to mu tak věříte?", odpovím "Ano, věřím!".
Když nevidím nikde cizí lidi ani psy, nechám ho běhat i daleko ode mě (ale stále v dohledu). Hlídá si mě a jak na mě nevidí, hned mě hledá. To ho učím i tím, že se mu někdy schválně snažím schovat a on se pak naučil občas se dívat, jestli jsem v dohledu.
Viděl jsem strážníky MP a protože se s nimi nechci dohadovat (jen někteří už nás znají), zavolal jsem na svého psího kamaráda a ten mi šel u nohy. Strážníci se jen usmívali.
Nechodíme na cvičák, i když si to někteří lidé mysleli. Tvrdím, že někteří psi, když má na ně člověk dostatek času a věnuje se jim, jsou bezproblémoví.
Vím, že jsou i psi, které vychovat je problém. To je asi stejné, jako s lidmi. Já měl štěstí, že jsem si v útulku vybral štěně, ze kterého vyrostl krásný, chytrý a poslušný pes.
Lepšího kámoše jsem si nemohl přát.
Fany

 

Přidáno: 70 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?